nova sport 2 noc v austrálii

Legenda, nástupce i titul: UFC 234 nabízí to nej ze středních vah!

UFC 234
Zdroj: Twitter
UFC 234

UFC 234 v Austrálii je dalším velkým počítaným turnajem, ovšem také je to také galavečer, kterému absolutně dominuje dvojice zápasů ve střední váze. Jména jako Kelvin Gastelum, Israel Adesanya, Robbert Whittaker a Anderson Silva, taková sestava lze jen těžko překonat.

Pryč je doba, kdy protinožci měli pouze jednu větší hvězdu, a sice Marka Hunta. Doba se změnila a Austrálie vyprodukovala, kromě jiného dva špičkové zápasníky ve střední váze. Řeč je o Israeli Adesanyovi a současném šampionovi střední váhy Robertu Whittakerovi.


Israel vtrhl do UFC doslova jako tornádo. Jeho debut se konal 11. 2. 2018, není to tedy ani rok a on už stihl nasbírat 4 výhry, z čehož třikrát dostal i odměnu za výkon večera. Se svými základy z kickboxu je jeho největší zbraní rozhodně postoj, kde si se svými soupeři doslova prohrává. Dominantními výkony se tak vyšplhal do světové desítky a nyní ho čeká největší zkouška v jeho kariéře, legendární a jedinečný Anderson Silva.


Ještě než tu byl Conor nebo Ronda, tak UFC mělo dvě hlavní hvězdy a Anderson byl jednou z nich. Svými výkony ohromoval všechny, a lámal postupně jeden rekord za druhým. Deset obhajob titulů, nespočet knokautů a i legendární zápasy se Sonnenem, Weidmanem nebo Diazem. Anderson byl ve své době vším, co fanoušky na UFC bavilo. Nikdy nebyl přes silné řeči, naopak všechny ohromoval velkými knokauty a netradičními technikami. Israel se mu začíná v boji velmi podobat a mnozí říkají, že je jeho nástupce. Sám Israel to potvrdil, že na něm vyrůstal a nyní přišel čas, aby porazil svého idola a převzal pomyslné žezlo. Navíc, 43 letému Andersonovi se už moc nevěří a rozjetý Adesanya by měl jednoznačně zvítězit.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ss-RUCTa8tY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>


Hlavní zápas večera, kde půjde o titul střední váhy, bude chtít ovládnout určitě Kelvin Gastelum. V Austrálii ho většina fanoušků bude chtít vidět jako poraženého, ale Australané jsou dobráci od kosti a i tak mu na ulicích přejí hodně štěstí. Nejmladší vítěz show The Ultimate Fighter se přes počáteční úspěchy ve welteru přesunul do váhy střední, kde může naplno prodat svojí sílu. V UFC stihl nabrat již 10 výher, ale až poslední výkony ukázaly, že má na to bojovat o titul. Knokaut a ukončení kariéry Michaela Bispinga či tvrdý boj s Jacarém Souzou jsou toho jen důkazem.


To Robert Whittaker je pro mnohé stále možná překvapivým šampionem. Stejně jako Kelvin začínal ve welteru, ale shazování mu také ubíralo síly a od přestupu výše je neporažený. Každou výhrou kráčel po žebříčku výše a výše až došel k boji o titul s Yoelem Romerem. Romero je opravdové monstrum a do té doby než narazil na Roberta, tak většinu svých soupeřů brutálně knokautoval. Robert jako jediný si s ním dokázal poradit a právem drží titul. V odvetě dokázal, že se nejednalo o náhodu a nyní ho čeká už další kapitola na jeho cestě šampiona.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9di59EIDNMw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>


Pro většinu je Whittaker favorit, dokáže si v zápase najít více cest jak uspět a domácí fandové ho poženou dopředu. Jako hrdý Australan tak nedopustí, aby mu Kelvin z jeho země titul odvezl. Můžeme však čekat parádní bitvu, především v postoji.
Nenechte si ujít ani jeden z těchto skvělých zápasů, stejně jako zbytek vysílané karty.


UFC 234 začíná na obrazovkách NOVA Sportu2 a portálu VOYO jíž zítra ve 4:00.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   RunTour – Brno

   15:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

Celý Program