Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.7. 2016 10:45
rizin legenda z chorvatska

Je zpět! Cro Cop bude bojovat na turnaji bez váhových limitů!

Mirko Cro Cop Filipovič
Zdroj: Facebook official
Mirko Cro Cop Filipovič

Návrat ke kořenům slibuje další akce organizace Rizin, která v září uspořádá turnaj pro 16 mužů bez váhových limitů. A už má několik hvězd na soupisce!

Váhové kategorie? Zbytečné! Alespoň tak uvažují organizátoři příštího turnaje pod hlavičkou japonské organizace Rizin, který se odehraje zcela bez váhových limitů. Podniku se zúčastní celkem 16 mužů a bude mít několik kol. A do boje půjde několik opravdu zajímavých jmen.


Na soupisce je nejen bývalá legenda K1, PRIDE a UFC Mirko Filipovič, kterého fanoušci znají spíše pod přezdívkou Cro Cop, ale také například Brazilec Wanderlei Silva, jenž nedávno skončil v UFC. Podle všeho by se turnaje měl zúčastnit i český fighter Jiří Procházka, který si v Rizinu vydobyl opravdu skvělé jméno.Další návrat?

Jméno Cro Copa na soupisce ale překvapilo. Muž, který byl ještě nedávno zaměstnancem UFC, měl totiž pozitivní test na růstový hormon. Když se k němu zpráva o pozitivním testu dostala, rozhodl se ukončit kariéru. To ale nic nezměnilo na tom, že Filipovič dostal dvouletý trest, který si právě odpykává.Jenže ten neplatí v Japonsku a tak mohl v pondělí na tiskové konferenci v dobrém rozpoložení oznámit svůj návrat. „Chytal jsem na letišti Pokemony a nějak skončil v Japonsku,“ řekl Cro Cop s úsměvem od ucha k uchu.

Mirko Cro Cop Filipovič
Zdroj: Facebook official Mirko Cro Cop Filipovič


„Lovil jsem dál, až jsem natrefil na Sakakibaru-san in Roppongiho. Ten mi přinesl boty a oblek a proto tu teď sedím s vámi,“ dodala legenda mma, která nejlepší léta prožila právě v zemi vycházejícího slunce.Doufejme, že úsměv Cro Copovi vydrží i po jeho prvním zápase. Ten přijde 29. prosince ve čtvrtfinále turnaje. Cro Cop, stejně jako Wanderlei Silva, se nemusí účastnit prvního kola, které proběhne už 25. září a představit by se v něm měl i český fighter Jiří „Denisa“ Procházka. A pokud vyhraje, je možné, že ho uvidíme právě proti Cro Copovi!

hrc TN.cz