Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 2. 2018
Hecování Hokej vs. baseball

Jágr zlehčoval extraligu! Legenda vrací úder: Zkus to, nabídka trvá!

Jaromír Jágr a Pavel Budský
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr a Pavel Budský

Legendární český baseballista Pavel Budský je ve svém sportu brán prakticky stejně, jako Jaromír Jágr v hokeji. A právě mezi těmito dvěma sportovci již řadu let platí sázka, která však dodnes nebyla splněna. Budský oznámil, že by Jágra porazil v hokejových nájezdech i baseballu. Slavná osmašedesátka, která si o to svými silnými výroky kdysi řekla, se ale k souboji příliš nemá.

Čtyřiačtyřicetiletý Budský se do historie zapsal mimo jiné i tím, že podepsal jako první Čech smlouvu do Major League Baseball. Nejen ve svém sportovním odvětí tak platí za velkou sportovní ikonu. Před lety ho zdravě nahlodaly výroky Jágra, který řekl, že by v Česku mohl klidně hrát baseballovou extraligu.

 

 

O co vlastně šlo? „Historka je taková, že Jaromír Jágr navštívil stadion New York Yankees. Do médií tehdy prohlásil, že u nás by klidně mohl hrát baseballovou extraligu, a že by v tom byl dobrý. Já jsem na to do médií odpověděl, že jsem ochotný si s ním dát souboj. A to nejen na baseballovém hřišti, ale i na ledě,“ vyprávěl pro Nova Sport Pavel Budský.

 

Disciplíny by byly následující: „Na ledě bychom se poměřili v trestném střílení, na baseballu bychom pak soutěžili v homerun derby. Věřím, že bych ho porazil v obou kategoriích,“ pokračoval Budský. „Hokej jsem sice nikdy aktivně nehrál, ale hraji amatérské zápasy. S kamarády chodím hrát hokej jednou týdně,“ vysvětloval.

 

Už brzy šestačtyřicetiletý Jaromír Jágr ale neodpovídá. „Jágr na to nikdy nezareagoval. Proběhlo to v médiích a já to pak dál neřešil. Pokud by ale měl zájem o náš sportovní souboj, já jsem na to nachystaný. Nabídka stále trvá,“ říkal s plnou vážností Budský.

 

 

Pavel Budský se sice v dobrém slova smyslu naváží do Jágra, mimo toto téma ho ale plně uznává. „Každý Jágra samozřejmě bere, jako sportovní ikonu. Je to pro ostatní obrovský vzor. Už jen to, že celý život sportu obětoval, ukázal tím velké srdce pro hokej. Vždyť na úkor něj nemá (zatím) ani rodinu,“ dodal uznale Budský.

lju TN.cz