tenisová exhibice

Legenda dojala legendu. Maradona poslal Federerovi upřímný vzkaz

Roger Federer
Zdroj: Profimedia
Téma:

Roger Federer a Alexander Zverev se rozhodli na konec sezony uspářádat exhibiční turné po čtyřech jihoamerických metropolích a v Mexico City. Zápas v Buenos Aires ovládl Zverev, ale více než výsledek, vzbudil ohlasy vzkaz od Diega Maradony.

Maradona byl pozvaný na tuto exhibici, ale nakonec se osobně nedostavil. Místo toho poslal alespoň vzkaz určený Rogeru Federerovi.
 

"Ahoj mistře, mašino, jak ti rád říkám. Byl jsi, jsi a vždy budeš tím nejlepším. Není nikdo jako ty," začal svůj vzkaz hodně pomalou řečí legendární fotbalista."Chci, abys věděl, že kdykoliv budeš mít nějaký problém v mé zemi, můžeš mi zavolat a říct, co potřebuješ," pokračoval Maradona, který závěrem pozdravil i Federerovu rodinu. Švýcarskému tenistovi tento vzkaz vehnal slzy do očí.


Dalším zajímavým momentem tohoto exhibičního utkání v hlavním městě Argentiny bylo, když jeden z fanoušků požádal Federera, aby stál chvíli nehybně, kvůli fotografii. Švýcarský tenista přání splnil a hned několikrát zapózoval.


Exhibiční turné začalo v chilském Santiagu, druhý zápas proběhl právě v Buenos Aires a další tři se odehrají v kolumbijské Bogotě, v Mexico City a v hlavním městě Ekvádoru Quitu.


Zápas v Mexiku by měl mít jednu zvláštnost. Měl by se stát rekordním, jelikož organizátoři očekávají přes 40 000 návštěvníků, přičemž dosavadní nejvyšší návštěva na tenisovém zápase je přes 35 tisíc lidí. Současný rekord se odehrál v Bruselu v roce 2010, kde se na exhibici utkaly Serena Williamsová a Kim Clijstersová.

Související témata:
sup TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program