Kvalifikace Evropská liga

Ledová sprcha pro Spartu: Subotica doma vyhrála 2:0!

Spartak Subotica vs. AC Sparta Praha
Zdroj: ČTK

Fotbalisté Sparty jedou ze Srbska z prázdnou. V úvodním zápase 2. předkola Evropské ligy podlehli domácímu Spartaku Subotica 0:2. Zápas, který se hrál v Novém Sadu, mohl pro pražský celek skončit ještě hůř, jelikož Srbové měli šance na to, aby svůj náskok ještě navýšili.

Jednotky stovek diváků sledovali souboj Spartaku a Sparty. Ten se hrál v Novém Sadu, což je azyl pro srbský tým pro kvalifikační zápasy o Evropskou ligu.

Sparta sice byla více na balonu, ale nic úchvatného nepředvedla. Poprvé inkasovala v 8. minutě, kdy brankáře Nitu překonal Nemanju Čalasana.

Hůře bylo pro svěřence trenéra Hapala v 58. minutě. To Subotica přešla do šestnáctky ladně a nenápadně a v exhibičním tempu zakombinovala, až to vedlo k brance na 2:0. Tu vstřelil Ognjen Djuričin, jehož přesně umístěná rána letěla ke vzdálenější tyči Florina Nity.

Spartak mohl svůj náskok ještě navýšit, jelikož si několik dalších slibných příležitostí vytvořil, ale skóre se nakonec zastavilo na 2:0. Odveta se hraje za týden na Letné.