Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Ostudný výsledek

Ledová sprcha, je mi hrozně, přiznal Jarolím po debaklu

Karel Jarolím
Zdroj: profimedia.cz

Jako na kolotoči si museli připadat čeští fotbalisté v přátelském střetnutí s Austrálií, která si se svěřenci Karla Jarolíma dělala doslova co chtěla. Zkušený kouč proto po zápase hraném v Rakousku netajil obří zklamání.

Tak takhle tedy ne! Po pěti výhrách z posledních šesti duelů měl Jarolím možná pocit, že se hra Čechů obrací k lepšímu. Vysoká porážka od Australanů mu ale otevřela oči...

"Je mi hrozně. Je to pro mě ledová sprcha. Myslel jsem si, že se naše hra i výkonnost posouvá. Ale tenhle zápas mě z toho vyvedl,"
přiznal zdrcený Jarolím po prohře 0:4, což je nejvyšší porážka české reprezentace v její samostatné historii. 

"Lámalo se to v okamžiku, kdy jsme dostali druhý gól. Do té doby byla naše hra celkem kompaktní, pak už jen chaotická," uvedl Jarolím, jehož ani trochu nepodržela stoperská dvojice Tomáš Kalas - Jakub Jugas. Zvlášť druhý jmenovaný dělal jeden průšvih za druhým. 
 


"Nepamatuji si, že bych zažil utkání, v němž by moji svěřenci vyrobili tolik fatálních individuálních chyb. A ještě byly téměř všechny potrestány góly. To jsem asi fakt nezažil," kroutil hlavou Jarolím. 

I kvůli chybějící defenzivě připustil, že uvažuje o tom, že se vrátí ke hře na tři stopery. "S obranou se potýkáme celou dobu. Někdy je člověku vytýkáno, že hraje na tři střední obránce, ale pak je to podle mého do defenzivy mnohem pevnější," prohlásil Jarolím.

Zda měli jeho hráči problém se po těžké sezoně k zápasu adekvátně motivovat, raději nechtěl příliš komentovat.


"Do hlav hráčů nevlezu. Ale snažili jsme se je připravit tak, aby to všichni brali se vší vážností. Věděli jsme, že toto jsou poslední dvě utkání před Ligou národů, na niž jsme se chtěli nachystat. Ale jak si to kdo nastaví v hlavě, ovlivnit už nemohu," procedil Jarolím, jehož parta bude mít šanci na nápravu už příští týden v klání s Nigérií. 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:25 23:35

   NHL News

   23:35

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   00:45

   Element (388)

   01:00

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

Celý Program