Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Spor o smlouvě Ester Ledecká

Ester může závodit za jiný stát: Otec vyzval šéfa svazu k rezignaci!

Janek Ledecký a jeho dcera Ester
Zdroj: Profimedia

Dnes svolala agentura Sport Invest, která zastupuje Ester Ledeckou, mimořádnou tiskovou konferenci. Na té zástupci agentury reagovali na prohlášení svazu ke sporu o nové smlouvě. Otec Ledecké Janek pak před novináři vyzval šéfa Svazu lyzařů ČR k rezignaci a připustil, že by jeho dcera mohla reprezentovat jiný stát.

Tiskovky se zúčastnil i Janek Ledecký, který nezakrýval, že je kvůli vzniklé situaci hodně naštvaný. "Kdyby tu nebyl ten svaz, závodníkům by se závodilo perfektně. Ale to by si ti lidé na svazu museli najít jinou práci,“ opřel se do Svazu lyžařů ČR Janek Ledecký, otec české závodnice.

 

 

Ten chce, aby šéf svazu Sobotka odstoupil. "Myslím, že (Lukáš Sobotka, předseda SLČR - pozn. red.) není frajer. Kdyby byl frajer, tak rezignuje a nebude se jako pijavice držet na tom toku státních peněz," prohlásil na tiskové konferenci Janek Ledecký

 

"Ideální by bylo, kdyby Ester závodila mimo svaz," doplnil Ledecký. 

 

Záznam z tiskové konference agentury Sport Invest je zde:

 

Sport invest navíc předal novinářům do rukou dopis, ve kterém je jasně napsáno, že svaz stanovil Ledecké podmínku, že pokud nepodepíše smlouvu, nebude dále reprezentantkou. Znění dopisu je zde:

 

Dopis svazu pro zástupce Ester Ledecké
Zdroj: Sport Invest

 

Svaz přitom ještě včera tvrdil, že co se týče výše zmíněné podmínky, jde o nepravdivé informace. "Ohrazujme se proti bezprecedentnímu nařčení, že vydíráme Ester Ledeckou a nejednáme o podmínkách reprezentační smlouvy," uvedl předseda svazu Lukáš Sobotka. Evidentně je ale pravda úplně jinde...

 

Šéf Sport Investu David Trávníček se na dnešní tiskové konferenci pozastavil nad tím, že svaz zveřejnil podrobné finanční podmínky návrhu smlouvy. "To se ve slušné společnosti nedělá. Ty peníze nejsou svazu. Svaz je jen průtokovým ohřívačem peněz z ministerstva školství," řekl.

 

 

Jádro sporu je navíc podle něj úplně jinde. "Svaz nás svým jednáním omezuje. Omezuje svobodu Ester při výběru komerčních partnerů," řekl Trávníček.

 

Problém se podle něj netýká rozsahu reklamních ploch na oblečení Ledecké, ale podmínek, které si svaz stanovil pro výběr jejích sponzorů. "V okamžiku, kdybychom podepsali smlouvu navrženou před koncem srpna, tak by se Ester připravila dobrovolně o komerční prostředky. Ve čtyřletém období by to byl v součtu řádově její celoroční rozpočet," řekl Trávníček.

 

Konkrétní částky s odkazem na obchodní tajemství nespecifikoval, ale popřel informaci svazu, že jen na kombinéze pro alpské lyžování má jeho agentura k dispozici plochy v hodnotě zhruba 20 milionů korun. "Celková částka za reklamy na kombinéze je nižší a odlišná od částky, o které mluví svaz," poznamenal jen.

 

Svaz v úterý tvrdil, že současné spory nebrání tomu, aby přihlásil Ledeckou na závody v Chile a další podniky mezinárodní federace FIS. Problém by mohl nastat na začátku Světového poháru, pro který je z pohledu svazu reprezentační smlouva nezbytná.

 

Sport Invest hodlá se zástupci svazu o podmínkách reprezentační smlouvy pro Ledeckou vyjednávat dál. Ředitel Trávníček dnes dostal od šéfa svazu Sobotky SMS zprávu se žádostí o setkání, schůzka by podle něj byla možná ve čtvrtek dopoledne.

lju, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:50 11:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:45

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto GP)

   14:15

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program