mistrovství světa

Ledecká na MS opět čtvrtá! Ve sjezdu jí medaile unikla o sedm setin

Ledecká čtvrtá ve sjezdu
Zuzana Říhová
Zuzana Říhová
Aktualizováno 13:00
13.2. 2021 12:56

Ledecká ve sjezdu na mistrovství světa chtěla útočit na medaili a závod rozjela velmi svižně. Po těsném čtvrtém místě v superobřím slalomu dnes Ester Ledecká zajela na mistrovství světa v alpském lyžování další skvělou jízdu a opět skončila na čtvrté pozici, pouhých sedm setin od medaile.

Ester Ledecká na trať vyjela s číslem devět a od začátku jela na stejné úrovni jako nejrychlejší Švýcarka Corinne Suterová. V polovině trati dokonce o několik setin vedla, jenže ve spodní závěrečné pasáži ztratila a do cíle dojela se ztrátou 44 setin na druhém místě.

 

Z průběžného druhého místa ji sesadila s jedenáctkou jedoucí Němka Kira Weidleová, na tu útočila další Švýcarka Gutová-Behramiová, která nakonec dojela třetí a odsunula Ledeckou na nepopulární čtvrtou příčku. I tak je toto umístění pro českou obojživelnici skvělým výsledkem.

 

 

Stříbrná žena čtvrtečního super-G Suterová na olympijské sjezdovce Tofane potvrdila roli favoritky a druhou Němku Kiru Weidleovou porazila o dvě desetiny.

 

Olympijská vítězka v super-G z Pchjongčchangu Ledecká si čtvrtým místem vylepšila sjezdařské maximum na MS. Při předchozím startu v Aare v roce 2019 skončila sedmnáctá, při premiéře o dva roky dříve ve Svatém Mořici byla jednadvacátá

 

 

Suterová je první Švýcarkou, co zvítězila ve sjezdu od roku 1989 a jako mistryně světa prozradila svoje pocity. "Už od rána jsem se cítila dobře a věřila jsem, že by to mohlo vyjít," smála se po zápase Suterová.

 

"Je to nekustečné, čeho se mi tady podařilo dosáhnout. Dnes jsem byla lehce netvozní, ale o své formě jsem se utvrdila v pátečním tréninku. V cíli jsem ale umístění nemohla uvěřit," hodnotila vicemistryně světa Weidleová.

 

Jak Ester Ledecká hodnotila čtvrté místo ze Super-G:

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program