Ledecká na MS opět čtvrtá! Ve sjezdu jí medaile unikla o sedm setin

Ledecká čtvrtá ve sjezdu
Zuzana Říhová
Aktualizováno 13:00
13.2. 2021 12:56

Ledecká ve sjezdu na mistrovství světa chtěla útočit na medaili a závod rozjela velmi svižně. Po těsném čtvrtém místě v superobřím slalomu dnes Ester Ledecká zajela na mistrovství světa v alpském lyžování další skvělou jízdu a opět skončila na čtvrté pozici, pouhých sedm setin od medaile.

Ester Ledecká na trať vyjela s číslem devět a od začátku jela na stejné úrovni jako nejrychlejší Švýcarka Corinne Suterová. V polovině trati dokonce o několik setin vedla, jenže ve spodní závěrečné pasáži ztratila a do cíle dojela se ztrátou 44 setin na druhém místě.

Z průběžného druhého místa ji sesadila s jedenáctkou jedoucí Němka Kira Weidleová, na tu útočila další Švýcarka Gutová-Behramiová, která nakonec dojela třetí a odsunula Ledeckou na nepopulární čtvrtou příčku. I tak je toto umístění pro českou obojživelnici skvělým výsledkem.

Stříbrná žena čtvrtečního super-G Suterová na olympijské sjezdovce Tofane potvrdila roli favoritky a druhou Němku Kiru Weidleovou porazila o dvě desetiny.

Olympijská vítězka v super-G z Pchjongčchangu Ledecká si čtvrtým místem vylepšila sjezdařské maximum na MS. Při předchozím startu v Aare v roce 2019 skončila sedmnáctá, při premiéře o dva roky dříve ve Svatém Mořici byla jednadvacátá

Suterová je první Švýcarkou, co zvítězila ve sjezdu od roku 1989 a jako mistryně světa prozradila svoje pocity. "Už od rána jsem se cítila dobře a věřila jsem, že by to mohlo vyjít," smála se po zápase Suterová.

"Je to nekustečné, čeho se mi tady podařilo dosáhnout. Dnes jsem byla lehce netvozní, ale o své formě jsem se utvrdila v pátečním tréninku. V cíli jsem ale umístění nemohla uvěřit," hodnotila vicemistryně světa Weidleová.