Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rozhovor světový unikát

Ledecká zase míří na lyže: Těším se, budu chtít vyhrát, vyhrožuje

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Ester Ledecká

Ester Ledecká oslavila třetí celkový triumf ve Světovém poháru na snowboardu spokojeným "Paráda!" a už myslela na lyže. Dvojnásobná olympijská vítězka po vítězství v paralelním obřím slalomu ve švýcarském Scuolu hned spěchala balit a na zarezervovaný let do švédského Aare, kde se bude od neděle připravovat na finále SP v alpském lyžování.

Ve dvaadvaceti letech získala Ledecká třetím rokem po sobě velký křišťálový glóbus za paralelní disciplíny ve snowboardingu. Na prkně vyhrála v sezoně šest závodů SP a přidala olympijské zlato - vše v obřím slalomu. Lepší sezonu od svého vstupu mezi elitu v roce 2013 nikdy neabsolvovala.

112

GALERIE: Ester Ledecká se druhou medailí zapsala do historie!

Zdroj: profimedia.cz

Ester Ledecká na stupních vítězů

Hodnocení:

"Jsem ráda, že se to takhle vyvíjí a každá sezona je o chloupek lepší než ta předešlá," řekla Ledecká v nahrávce pro média. "To je můj úmysl. Takhle se to snažím dělat. Mám radost, že se mi to vede a pořád se posouvám dopředu."
 

Nadšená byla i z třetího celkového prvenství v SP v řadě. "Je to skvělý pocit. Vyhrát velký glóbus je zase něco jiného než třeba olympiádu. Tam se musí sejít vše v jeden den a tady to je výsledek celosezonní práce," řekla Ledecká.
 

Za úspěch poděkovala týmu. Všude s ní v zimě jezdí servisman Petr Kouřil a fyzioterapeut Jakub Marek, o kvalitu na prkně se starali či starají Ital Erich Pramsohler, Američan Justin Reiter a Rakušan Sigi Grabner, na jehož snowboardech jezdí. "Bez nich bych to nedokázala," nezapomene Ledecká vždy připomenout.
 

Sezona pro Ledeckou ještě nekončí. Stále má v plánu, že se za týden postaví na start v posledním závodu SP ve snowboardingu v německém Winterbergu.
 

Ze Švýcarska ale spěchala do Švédska, kde bude ve finále Světového poháru v alpském lyžování startovat ve středu ve sjezdu. Od den později se poprvé od senzačního triumfu na olympiádě postaví na trať super-G.
 

111

GALERIE: Ester Ledecká se vyfotila nahá

Zdroj: Instagram

Ester Ledecká

Hodnocení:

"Udělám, co bude v mých silách, abych se co nejrychleji přešupačila na lyžařku," řekla Ledecká. Času nebude moc. Většinou má mezi závody na snowboardu a na lyžích aspoň dva tři dny, nyní jen jeden. Už v pondělí je na programu oficiální trénink sjezdu. "Takhle to prostě je. S tím se nedá nic dělat. Jsem ráda a pyšná, že se nám podařilo na finále nominovat. Těším se na závody."
 

"Snad nebude moc unavená. Měla náročnější program než před olympiádou," řekl ČTK sjezdařský trenér Tomáš Bank, který vyrazil do Aare z Česka a na neděli naplánoval Ledecké volné ježdění. "A jen na obřačkách. Nebude rychlostky řešit. Dá si pět šest jízd, záleží na kvalitě," uvedl.
 

"Chci si závody užít a zároveň se budu snažit vyhrát. Jako vždycky. Nikdy jsem ve Švédsku nebyla, bude to zase nová zkušenost," řekla a tlaku před prvním startem po šokujícím olympijském vítězství v superobřím slalomu se nebála. "Celou sezonu nám v týmu jde zůstat v bublině a nevzrušovat se kvůli lecčemu," podotkla Ledecká.
 

Podle Tomáše Banka je dobře, že nejdříve pojede v Aare sjed. "Tam žádný tlak nebude," řekl. A k očekávání, že by Ledecká měla znovu vyhrát super-G, doplnil: "Nemůžete počítat, že znovu vyhraje. To se stane jednou za sezonu."

čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:35 06:30

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program