Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 12. 2018
Lyžování Stehy vytáhl Bank

Ledecká je po operaci: "Ruku už trochu cítím," hlásí z Kanady

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Ester Ledecká

Už to naznačil, konkrétní ale nebyl. Ondřej Bank se konečně rozpovídal o zranění Ester Ledecké a a prozradil, že matný vstup do sezony může mít na svědomí i operace ruky, kterou jeho svěřenkyně podstoupila teprve před dvěma týdny.

„Stalo se to na snowboardu. Protože jsem nešika, courala jsem se po zemi a zlomila jsem si ruku o bránu,“ popsala zlomeninu zápěstní kůstky sama Ledecká. Samotná operace proběhla ve Vailu v Coloradu a jako anesteziolog byl u ní i otec jedné z největších soupeřek Ledecké, Mikaely Shiffrinové.


Ledecká první sjezd do sezony nezvládla dobře a skončila až na 21. místě. Ondřej Bank na to ale české fanoušky připravoval už před závodem. To prohlašoval, že Ester zatím není v top formě. Až po sjezdu řekl proč.


„Ester prodělala před dvěma týdny v Americe operaci kůstky v ruce,“ potvrdil Bank. Byla jsem na operaci ve Vailu, kde se o mě fantasticky postaral doktor Randal Viola, jako anesteziologa jsem měla u operace tatínka Mikaely Shiffrin, to bylo zajímavé spojení. Předevčírem mi Ondra (Bank) vytahoval stehy, takže to byla docela legrace. Dobře se to ale hojí,“ potěšila Ledecké všechny fanoušky.


A účast doktora Shiffrina vzbudil zájem i u jeho dcery. . „Psala mi, že na mě myslí, ať se rychle uzdravím. Její tatínek za námi přijel tři dny po operaci podívat se na mě. Vážím si toho, že jsou na mě takhle hodní a že se o mě takhle starají,“ poděkovala na dálku dvojnásobná olympijská vítězka.


Ani dva týdny po operaci nemůže naplno trénovat. „V tréninku mě to chvíli limitovalo, po anestezii jsem si musela dát týden pauzu, pak jsem jezdila dlouho s dlahou. Na lyžích byl problém vymyslet dlahu tak, abych mohla držet hůlku. Ještě jsem v ruce neměla takovou sílu, ale cvičím s tím, je to každým dnem lepší. Tréninky v Lake Louise i závod jsem jela skoro bez handicapu. Ruku trochu cítím, když hůlku stisknu, tak je to nepříjemné, ale myslím, že se to uzdravuje velmi dobře. Jsem ráda, jak rychle mě doktoři vrátili do hry,“ chválí si Ledecká.


Zlepšit si náladu může hned v sobotu, kdy se jede v Lake Louise sjezd a v neděli, kdy by měla absolvovat závod super-G, ve kterém vyhrála v Jižní Koreji olympijské zlato.

ČTK, hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program