Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

reprezentace hodně ostré

Válka svazu s Ledeckou? Hrozí, že Ester nebude reprezentovat!

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká možná nebude hájit barvy České republiku. Nepodepsala totiž do stanoveného termínu reprezentační smlouvu a podle svých zástupců se cítí vydíraná. Český lyžařský svaz kvůli sporu svolal na úterý mimořádné jednání Výkonného výboru.

Ester Ledecká se ani po dlouhodobém vyjednávání se Svazem lyžařů České republiky neodhodlala k podpisu reprezentační smlouvy. Konečný termín přitom byl stanoven na 31. srpna 2018.

„Ve čtvrtek jsem odletěla na tradiční tréninkový kemp do Chile, kde se chci zúčastnit i několika závodů. Tak jako každý rok. Jenže Svaz lyžařů ČR mi vyhrožuje blokací přihlášky na tamní závody, které bych ráda jela. Jsou pro mě dobrým testem před startem sezony,“ říká ve svém prohlášení lyžařka a snowboardistka.


„V Chile budu určitě hodně trénovat. A jestli nebudu moct závodit? Ne, to se doufám nestane. Šéfové Svazu lyžařů přece nejsou moji nepřátelé a hlavně - jsou tu od toho, aby podporovali lyžování,“ věří Ledecká.


Jenže situace je opravdu vyhrocená. „Bylo nám řečeno, že pokud Ester smlouvu nepodepíše do konce srpna, sebere jí Svaz lyžařů statut reprezentanta, zastaví veškeré financování její přípravy a vyzve ke stejnému postupu i Český olympijský výbor a Duklu, pod níž Ester spadá,“ uvedl David Trávníček ze společnosti Sport Invest, která úspěšnou sportovkyni zastupuje.

 

"Svaz lyžařů České republiky samozřejmě prohlášení Ester Ledecké a společnosti Sport Invest zaznamenal. Zítra mimořádně zasedá Výkonný výbor svazu, jehož hlavním tématem bude právě tato skutečnost. Do té doby se k celé záležitosti nebude Svaz lyžařů vyjadřovat," sdělil TN.cz mluvčí svazu Tomáš Haisl.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 06:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program