Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Spor vyřešen Nic se nemění

Ledecká by v Chile startovat měla. Svaz jí přidá, vyhráno ale není!

Tisková konference Ester Ledecké - 1
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Výkonný výbor Svazu lyžařů ČR na dnešním mimořádném zasedání rozhodl, že garantovanou částku na přípravu dvojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké navýší o 800.000 korun. Celkem by tak měla podle návrhu reprezentační smlouvy v nadcházející sezoně od svazu dostat 3,773 milionu korun. V případných startech v závodech na soustředění v Chile svaz Ledecké bránit nehodlá a jeho funkcionáři odmítli pondělní vyjádření agentury Sport Invest, že Ledeckou vydírají. Agentura ale trvá na svém a tvrdí, že svaz nechápe základní problém kolem reprezentační smlouvy české hvězdy. Funkcionáři svazu prý lžou a záměrně překrucují fakta.

Dnes, kvůli nařčením agentury Sport Invest, zveřejnil svaz detaily smlouvy, kterou Ledecké předložil. České závodnici přidá o 800 tisíc korun více. "Na příští sezonu by měla získat 3 773 067 korun. Dalších 1 850 korun pak dostane od Armádního sportovního centra Dukla a Českého olympijského výboru. Celkově si tak přijde na 5 623 067 korun," je uvedeno v tiskové zprávě Svazu lyžařů České republiky.

 

Svaz navíc odmítá, že by Ledecké zakazoval startovat v reprezentaci. "Není určitě pravda, že by Výkonný výbor zakazoval Ester Ledecké závodit za Českou republiku. V této chvíli je na stole smlouva, kde se hovoří o 5,6 milionech korun. Ty máme připraveny na její přípravu. Myslíme si, že tato nabídka je z naší strany nadstandardní. Rádi bychom dali víc, ale nemáme lepší možnosti," řekl pro televizi Nova po mimořádné schůzi Jakub Čeřovský, generální sekretář lyžařského svazu.

 

 

Na závodech v Chile by Ledecká neměla chybět. "V žádném případě není ohrožena ani příprava, Ester aktuálně trénuje na soustředění v Chile za nemalé finanční prostředky, které zajistil svaz. Stejně tak ji svaz přihlásí na závody v Chile," uvedl v tiskové zprávě Ladislav Forejtek, předseda Úseku alpských disciplín SLČR.

 

Vyhráno ale ještě není. Takhle reagoval Sport Invest na zasedání svazu:

"Jsme připraveni dokázat, že Ester Ledecké bylo vyhrožováno zastavením financování její přípravy spojené s nepřihlašováním na závody, pokud nepodepíše reprezentační smlouvu do 31. srpna 2018," uvedla agentura v reakci na vystoupení svazových funkcionářů.

 

Ve sporu by mělo jít o to, kolik prostoru pro sponzory na kombinéze dostane Ledecká, a kolik svaz. Kombinéza je vlastně reklamní plochou a sponzoři za ni platí miliony.

 

 

Nejviditelnější, a tím pádem nejdražší, je prostor na helmě. Dostat sem logo může přijít i na 5 milionů. Umístit jméno firmy na kombinéze stojí o něco méně. Dohromady to ale může být i přes 10 milionů.

 

Ledecká není samozřejmě prvním sportovcem, který bojuje se svazem. Podobný problém měla i lyžařka Šárka Strachová, skokan Jakub Janda nebo běžkyně Kateřina Neumannová.

lju, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   Moto GP - VC San Marina (závod Moto GP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:25

   Házená: Füchse Berlín – TVB 1898 Stuttgart

   18:50

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 15:15 16:45

   Házená: THW Kiel - SG Flensburg - Handewitt

   16:45

   KITE LIFE (5)

   17:00

   Fotbal: Portland Timbers - D.C. United

   18:40

   Rychlá kola (9)

   19:05

   Off-road Maraton (5)

   19:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

Celý Program