světový pohár rozhodla se

Ledecká pojede i superobří slalom! Pak už přijde snowboard

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká nastoupí v sobotu k superobřímu slalomu Světového poháru v alpském lyžování ve Svatém Mořici. Poté už se však přeorientuje na snowboard.

Ledecká začala Světový pohár minulý týden v kanadském Lake Louis, kde ve sjezdu dojela na 21. a v super-G na 27. místě.

 

Jak se později ukázalo, v závodech ji limitovala nedávná operace ruky, kterou si zlomila při tréninku. "Máme pořád co dohánět. Je spousta věcí, které chceme do příště zlepšit a budu na nich pracovat. Myslím si ale, že je sezona dobře vykopnutá," uvedla Ledecká v tiskové zprávě.

Třiadvacetiletá závodnice pak uvažovala, že odjede testovat snowboardy, ale nakonec se rozhodla pro závodění na lyžích. "Jsem teď rozjetá z Lake Louise. Mám lyžařský blok, tak nám připadalo dobré, že v něm budu pokračovat. Myslím, že je teď správné pokračovat v tom, co máme rozjeté na lyžích," uvedla olympijská vítězka v super-G a paralelním obřím slalomu na snowboardu.

 


 

Loni skončila ve Svatém Mořici v superobřím slalomu SP až na 44. místě, na mistrovství světa tam v únoru 2017 dojela ve stejné disciplíně devětadvacátá.

 

Na snowboard se pak přesune od neděle a bude se připravoval na 13. prosinec, kdy bude ve Světovém poháru startovat závod v Carezze. O dva dny později ji čeká další závod v Cortině d'Ampezzo. "Bude makačka se pak přehodit na snowboard, ale doufám, že všechno zvládneme tak, jak si naplánujeme," řekla Ledecká,.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   12:50

   Element (405)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

   12:15

   UFC Reloaded (10)

   13:00

   Fotbal: Le Havre AC - ES Troyes

Celý Program