další disciplína

Ledecká oblékla rukavice. Je to talent, v kleci by se neztratila, říká trenér

Ester Ledecká si zatrénovala v pražském TKBC
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Petr Ondruš
Ester Ledecká si zatrénovala v pražském TKBC
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 18. 6. 2020
Téma:
MMA

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká je žena mnoha talentů. Svou přípravu mimo jiné doplňuje i o bojové sporty a podle Petra Ondruše, který na její trénink dohlíží, je přirozený talent. Ačkoli profesionální MMA kariéru neplánuje, v kleci by se prý rozhodně neztratila.

Ledecká na chvíli vyměnila lyže a snowboard za pár rukavic a navštívila pražský gym TKBC. Zápasník a MMA promotér Petr „Píno“ Ondruš pro televizi Nova prozradil, že se nejednalo o jednorázovou akci.
„Ona se mnou trénuje už tři roky. Akorát záleží, kolik má času. Loňský rok moc nemohla, protože musela vyhrávat jiné medaile. Teď se vrátila po dlouhé době a je neuvěřitelné, jak ji to jde,“ řekl Ondruš.Z posledního tréninku Ondruš sdílel společnou fotografii s komentářem: „Nejlepší sportovci a fighteři trénují v TKBC Praha." Ve stejném gymu trénuje například Václav Mikulášek, který své síly změří s Karlosem Vémolou.Píno s Ledeckou trénuje pouze boj v postoji, nicméně s ohledem na její sportovní nadaní si je jistý, že by mohla excelovat i v komplexnějším MMA.


„Trénujeme spíš jenom kickbox, ale je to talent na všechny sporty a v kleci by se určitě neztratila,“ přisvědčil Ondruš.
 

Bojové sporty nejsou jediným sportem, kterým si multifunkční závodnice zpříjemňuje přípravu. Dále se věnuje například plážovému volejbalu a k tréninku neodmyslitelně patří i silově-kondiční část. Kickbox je tak jedním z mnoha doplňků.


 

„Baví ji to a bere to jako další rozvoj svých dovedností. My rozvíjíme její pohyb, protože má hrozně silné nohy a je to znát. Myslím, že ji to v mnohém pomáhá.“ zhodnotil spolupráci její trenér.
 

Ledecká není jediná sportovní hvězda, která bojovými sporty doplňuje přípravu. S Ondrušem občas trénuje i rozehrávač Chicago Bulls Tomáš Satoranský.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   11:05 12:55
   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

   14:10

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink MotoGP)

   15:10

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Czech PGA Ropice Golf Trophy

   11:00 12:00
   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

   15:55

   Ötztal Cycle Marathon - 40 year anniversary

   16:25

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Lyon

Celý program