olympijská vítězka

Ledecká může v Rakousku trénovat. Místo květináčů chce domů glóbus

Richard Wagner
Richard Wagner
6.11. 2020 18:02
Téma:

Ester Ledecká má za sebou první závody v novém ročníku. Aktuálně ale její tréninkový plán komplikuje rakouský lockdown. O tom, jak vidí aktuálně započatou sezónu i o změně v trenérském štábu pohovořila na tiskové konferenci.

Česká "obojživelnice" je nyní u našich jižních sousedů, kde pracuje jak na lyžích, tak i na snowboardu. „Jsem teď v Rakousku a čekám do neděle, co bude. Zatím to vypadá, že nám to úplně zavřou. Trénink je tu ale parádní, takže se snažím najezdit, co nejvíc a pak uvidíme, co bude dál,” popisuje 25letá závodnice.

 

V minulé sezóně mohla Ledecká rozšířit sbírku křišťálových glóbů ze snowboardu i ve sjezdu. O motivaci je tak pro letošek postaráno. „Je to jeden z mých dlouhodobých cílů. Glóbus je hezká věc. Na poličce mám pořád spoustu místa. Jasně, můžu tam dávat vázy a květináče, ale nikdy to nebude ono. Radši bych, aby dekorace bytu měla stejný ráz,” říká s úsměvem.

 

 

Po loňské sezóně se objevily spekulace, jak to bude s trenérem Ondřejem Bankem. „Ondra prozatím ukončil kariéru profesionálního trenéra. Chce být více s rodinou a to je pro mne samozřejmě pochopitelné,” říká Ledecká, která do budoucna nevyloučila možnost obnovení spolupráce. Jméno nového kouče, který rozšíří tým Tomáše Banka, ale prozradit nemohla.

 

 

Situaci s plánováním komplikuje i fakt, že do kalendáře zasahuje kromě počasí i koronavirus a vládní opatření v jednotlivých zemích. „My teď máme hrubý plán závodů, ale nevím, jestli je všechno potvrzené. V prosinci je závodů hodně, ale je pozitivní, že se tolik nekryjí. Rozvrh je dobrý a jsem ráda, že půjde skoro vše stihnout,” libuje si Ledecká, že bude moci absolvovat měření na lyžích i prkně.

 

 

Česká závodnice nemohla vycestovat za tréninkovými dávkami jako tradičně na prudké svahy do Chile. Trénink mimo Evropu ale i nadále zvažuje. „Snažíme se najít nejlepší variantu a nějaký dlouhý kopec, abych byla připravená na sjezdy. Chci je mít natrénované, protože nejsem typ, co by riskoval.”

 

 

Podnětem k myšlenkám na úprk za hranice nejsou jen ideální svahy pro trénink sjezdu, ale také aktuální lockdown v Rakousku. „Není to pro nás nejlepší situace, ale my jsme mistři improvizace, takže si poradíme. Do Kanady se nám asi letos nepovede dostat, takže budeme muset najít nějakou lepší variantu,” věří svému týmu.

 

 

Ledecká si pochvalovala, že na jaře jezdila větší množství obřích slalomů, což jí pomohlo v tom, aby získala větší jistotu nejen do "obřáku", ale i do dalších disciplín. Zda je bude zařazovat více, tak o tom rozhodne podle toho, jak moc se budou či nebudou krýt se snowboardovými závody.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program