Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Důležité rozhodnutí Konečně jsme se dočkali

Ledecká má jasno! Prozradila, na čem pojede na mistrovství světa

Tisková konference Ester Ledecké - 3
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Fanoušci snowboardu smutní, příznivci lyžování jásají. Ester Ledecká kvůli kolizi termínů nemůže soutěžit na mistrovství světa jak v lyžování, tak ve snowboardu a konečně se rozhodla, čemu dá přednost. A lyže zvítězily!

Ve švédském Aare bude závodit Ledecká na začátku února, neúčast na MS v Park City jí ale hodně mrzí. „Rozhodnutí bylo udělané. Ester se s tím nechtěla smířit, ale naše plánování k tomu směřovalo,“ uvedl její trenér Ondřej Bank pro web isport.cz.


Mistrovství světa v roce 2017 Ledecké ještě vyšly. Obě mistrovství dělil víc než měsíc a tak měla Ledecká hodně času na přípravu na obě disciplíny. Letos je tomu ale jinak. Dvojnásobnou olympijskou vítězku tak čekalo velké dilema a její fanoušci dlouho čekali na rozhodnutí, kam Ester srdce táhne. A lyže nakonec zvítězily.

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia


Na začátku sezony se Ledecké dařilo střídat lyže za snowboard, po Vánocích její tým ale výrazně změnil plány. Snowboardový Světový pohár v Bad Gasteinu vyměnila za odpočinek a začala se připravovat na lyžařské disciplíny.
 

17

GALERIE: Ester Ledecká vydělala na olympiádě slušnou částku

Zdroj: Profimedia

Ester Ledecká - 3

Hodnocení:
Změnili jsme plán závodů, stejné to bylo před olympiádou. A tehdy jsme dobře udělali. Udělali jsme jí klidovější režim,“ přiblížil Bank přípravu k olympijské senzaci, o které si mnoho lidí myslí, že bylo pouze dílem náhody. Na MS ve Švédsku je bude chtít Ledecká přesvědčit o opaku.


„Chtěli jsme, aby si zejména odpočinula, a aby se zklidnila. Přechody od jednoho sportu k druhému jí začaly dělat čím dál větší problém. Dohodli jsme se, že uděláme zásadní řez. I snowboardový trenér Justin Reiter pochopil, že je jasné, že pojede mistrovství světa na lyžích, že nemá smysl, aby jezdila tam a zpátky. Takže když uděláme lyžařský blok a po mistrovství světa se vrátí na snowboard, bude to zdravější, systematičtější,“ nastínil Ondřej Bank plány pro zbytek sezony.


Momentálně se nachází celý tým v Cortině, kde se chystá na víkendové závody Světového poháru. V něm Bank na nejvyšší příčky její svěřenkyně nepomýšlí. Pro Ledeckou to totiž budou první závody po pauze a navíc ve středisku, ve kterém ještě nikdy nezávodila.


V Aare čeká českou obojživelníci 5. února super-G, ve kterém triumfovala na olympiádě a sjezd, který absolvuje o pět dní později. Přípravu přesto Bank věnoval z velké části obřímu slalomu. „Rychlostní disciplíny trénovat nepotřebujeme, těch máme fakt dost. Je to stejné jako před olympiádou, kdy byl prioritou obří slalom. Tehdy jsme měli čas zapracovat na tréninku přímo na olympiádě a začínali jsme obřákem,“ vysvětluje své rozhodnutí Bank.
 

„Obří slalom připraví člověka na všechno. Pilujete oblouky z hrany na hranu, techniku, kterou potřebujete v zatáčkách ve sjezdu. Získáváte jistotu v extrémním zahranění. I u nás na svazu jsem se snažil vpravit do pravidel, že kdo neumí obřák, nemůže být v reprezentaci pro sjezd. Když nemáte obřák, rychlostní disciplíny jsou pro vás vlastně nebezpečné,“ snaží se Ledecké předat co nejvíce poznatků z vlastní kariéry.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   00:45

   Element (388)

   01:00

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

Celý Program