definitivní sbohem

Ledecká jí na olympiádě vyfoukla zlato, teď Rakušanka oznámila odchod

Anna Veithová končí kariéru
Zdroj: Instagram Anny Veithové
Václav Trousil
Václav Trousil
24.5. 2020 9:01
Téma:

Necelý měsíc před 31. narozeninami se rakouská lyžařka Anna Veithová rozhodla ukončit svou profesionální kariéru. Úspěšná sportovkyně posbírala šest medailí na světových šampionátech a tři na olympiádě. V Pchjongčchangu 2018 ji nečekaně o jedinou setinu sekundy v Super-G porazila Ester Ledecká a tím pádem na Veithovou zbylo „jen“ stříbro.

Veithová konec kariéry ohlásila v sobotu ve vysílání stanice ORF. "Je to mix spousty menších důvodů. Nedá se říct, co bylo tím hlavním. Jsem na sto procent přesvědčená o tom, že je to správné."


Následně se o svém rozhodnutí rozepsala na Instagramu. „Jsem připravena na další kapitolu. Moje srdce a hlava mi říkají, že je čas dělat něco jiného. A tak jsem se rozhodla ukončit kariéru. Lyžování je celý můj život. To ze mě udělalo člověka, jakým jsem dnes. Jsem vděčná za příležitost, kterou jsem v posledních patnácti letech měla.


Zobrazit pspvek na Instagramu

Im ready for the next chapter. My heart and head are telling me its time to do something new. And so, I have decided to retire from ski racing. Skiing is my whole life. It has made me who I am today and will always be something Im passionate about. I am so grateful for the opportunities Ive had, to learn and achieve in the past fifteen years. Ive been able to fulfil my childhood dreams and more. I could never have imagined, that skiing would teach me so much. Its not just about winning or losing for me. Its building and being a team. I truly believe that this is what takes you to the top. I have been lucky to have many people stand by my side, even when success didnt always come. For those people and partners, I will be forever grateful. Thank you for believing in me. I have made friends for life and will always look back on my experiences with a huge smile. Now, Im excited to see what the future holds and look forward to seeing many of you there. Thank you, for your endless support. It has always and continues to mean so much to me. Your, Anna

Pspvek sdlen Anna Veith (@anna.veith),

Dokázala jsem si splnit své dětské sny. Nikdy jsem si nedokázala představit, že mě lyžování tolik naučí. Nejde ani o vítězství či prohry. Je to o budování a o tom být součástí týmu. Měla jsem štěstí, že po mém boku stálo tolik lidí. Těmto lidem a partnerům budu navždy vděčná. Děkuji, že jste mi věřili.“


Rodačka z městečka Hallein byla už v juniorském věku úspěšná. Na juniorských mistrovstvích světa vybojovala celkem čtyři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Na seniorských světových šampionátech pak získala tři zlata, dvě stříbra a jeden bronz.


Největší úspěch pak přišel na olympijských hrách v Soči 2014, kdy brala zlato a stříbro. O čtyři roky později ji v Super-G porazila o jedinou setinu sekundy Ester Ledecká.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • NBA - akce měsíce

   22:55 23:05
   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

   09:00

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

Celý program