Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

sjezdové lyžování světový pohár

Ledecká dojela ve sjezdu na 17. místě, vyhrála Siebenhoferová

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká skončila sedmnáctá ve svém prvním závodu letošního roku. Z premiérové výhry ve Světovém poháru se po sjezdu v Cortině d'Ampezzo, který se jel jako náhrada za zrušený závod ve Svatém Antonu, radovala Rakušanka Ramona Siebenhoferová. Ledecká na vítězku ztratila 1,22 sekundy.

Druhá byla Slovinka Ilka Štuhecová s odstupem čtyř desetin. O dalších šest setin zpět skončila třetí další Rakušanka Stephanie Venierová.
 

Třiadvacetiletá Ledecká ovládla v polovině prosince na druhé straně Cortiny paralelní obří slalom SP na snowboardu. Na olympijskou sjezdovku Tofane dnes vyrazila jako čtvrtá v pořadí a ve strmé pasáži po startu měla rychlost 120,25 km/h. Po projetí cílem byla třetí s odstupem 0,82 sekundy za průběžně vedoucí Štuhecovou. Postupně pak česká závodnice klesla až na 17. místo, o které se podělila s Němkou Michaelou Wenigovou.
 

O tři setiny se před obě dostala při prvním startu v sezoně po zranění levého kolena americká hvězda Lindsey Vonnová. Přiznala pak, že od sebe čekala víc. "Naštvala mě obrovská chyba ve střední pasáži. Nebylo to optimální, ale musím být spokojená. Dva měsíce jsem nemohla sjezdy trénovat, byl to dneska první závod. Zítra je nová šance," řekla Vonnová, vítězka 82 pohárových závodů, bývalá olympijská šampionka i mistryně světa ve sjezdu.
 

Pro Ledeckou je sedmnácté místo druhým nejlepším výsledkem ve sjezdu v sezoně. Lépe zajela jen v Lake Louis, kde skončila desátá. V kanadském středisku byla i 21. a před měsícem bodovala ve Val Gardeně 29. místem.
 

V sobotu je v Cortině d'Ampezzo na programu další sjezd (10:30) a v neděli se pojede superobří slalom (11:15), do kterého už nastoupí i vedoucí žena Světového poháru Mikaela Shiffrinová. Američanka sjezdy v Cortině vynechává.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   02:35

   Basketbal: NBA – play-off

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   10:45

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

Celý Program