mistrovství světa

Ledecká je s 4. místem spokojená. Pochválila i svou přemožitelku

Jiří Průša
Jiří Průša
11.2. 2021 16:40
Téma:

Ester Ledecká si na úvod mistrovství světa v alpském lyžování dojela pro čtvrté místo v superobřím slalomu. Se svým osobním maximem z mistrovství světa je spokojená, přestože od medaile ji dělilo pouhých šest setin sekundy.

Česká sportovkyně opět dokázala své lyžařské kvality, když v italské Cortině D'Ampezzo brala čtvrté místo v super-G. "Jsem moc spokojená," řekla šťastně po závodě. Je si však vědomá nějakých chyb.

 

"Budu se muset na jízdu podívat pořádně, ještě v klidu s trenéry a rozebrat, kde by se dalo zrychlit. Myslím si, že to byla dobrá jízda, že jsem jela rychle, ale pořád tam bylo pár chybiček. Možná byla trochu smůla, že v páté bráně se to trochu propadlo a vzalo mi to lyži, tam jsem určitě nějaké setinky ztratila, ale celkově si myslím, že to byl dobrý výkon," zhodnotila svou jízdu.

 

První dvě místa braly Švýcarky a bronzovou medaili si vybojovala Američanka Shiffrinová, která se loni musela vypořádat se smrtí svého tatínka. Svým výkonem si proto získala obdiv i od české lyžařky: "Klobouk dolů, jak to zvládá. Jsem na ni pyšná, že zajela to třetí místo. Kdyby neudělala tu chybu dole, tak to mohlo být ještě lepší, ale takové je prostě super-G."

 

Ledecká se stejně jako ostatní závodnice musela vypořádat s odložením úvodního závodu kvůli počasí. "Tohle je outdoorový sport, s tím se musí počítat a já jsem počítala s tím, že počasí do toho může zasáhnout. Musím říct, že s tou sjezdovkou se jim podařilo dobře zakouzlit, protože po týdnu, kdy tady nasněžil minimálně metr, tak se jim to podařilo dostat do sjízdného stavu," vysekla poklonu také organizátorům.

 

Rodačce z Prahy se v italském areálu dlouhodobě daří nejen na lyžích. "Už jsem tady párkrát vyhrála na snowboardu, ale to je na opačné hoře. Mám to tady hrozně ráda a snad i ti Italové mě mají rádi. Při jednom rozhovoru mi redaktorka řekla, že mě mají rádi, že mě považují za takovou sestru Sofie Goggiaové, takže to mě potěšilo, jelikož je to skvělá sjezdařka a já jí přeju, aby se brzo uzdravila a mohla s námi znovu závodit," vzpomněla si na suverénku letošních sjezdů, kterou o šampionát připravilo smolné zranění.

Teď už se Ledecká soustředí na sobotní sjezd, v němž by jí měl pomoct i uplynulý závod: "Mohla jsem si sjet tu sjezdovku, což je vždy dobré. Mohla jsem zjistit, jaké jsou tu novinky oproti tomu, jak to tu vypadalo před dvěma roky. Sjezd ale bude o něčem jiném a budou tam jiné rychlosti. Těším se na zítřejší dva tréninky, že si to vyzkouším a uvidíme, jak to natrénujeme na sobotu."

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program