Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.10. 2016 07:30
nova sport první zápasy

LeBron zvedal diváky ze sedadel, Lillard nasázel Utahu 39 bodů!

LeBron James
Zdroj: Profimedia

A je to konečně tady! Všichni fandové NBA se dočkali, protože v noci na dnešek mohli vidět první porci zápasů nového ročníku nejslavnější basketbalové soutěže a rozhodně se nenudili. LeBron James zaznamenal hned v prvním zápase triple double a jeho Cleveland si s přehledem poradil s New York Knicks a zvítězil 117:88. V dalším zápase basketbalisté Portlandu přehráli 113:104 Utah a překvapením začala soutěž pro Golden State, kteří na domácí palubovce nestačili na San Antonio a prohráli 100:129.

V Clevelandu to byl LeBronův večer. Komentátoři dokonce označili jeho smeče za brutální, protože to, jak tenhle dvoumetrový kolos létal, bylo neuvěřitelné. Navíc si díky 19 bodům, 14 nahrávkám a 11 doskokům, připsal hned v prvním zápase sezony triple double.

 

Podívejte se, jak LeBron smečoval proti Knicks VIDEO:

 

Ale nebyla to pochopitelně jen LeBronova zásluha. Kyrie Irving dokázal Knicks nasázet 29 bodů a pozadu nezůstal ani Kevin Love se svými 23 body.

 

Portland doma přivítal Utah a nejvetší zásluhu na vítězství domácích měl Damian Lillard, kterému se podařilo zapsat do statistik 39 body, 6 přihrávkami a 9 doskoky. 25 bodů navíc přidal CJ McCollum a Portland zaslouženě zvítězil v prvním zápase sezony 113:104.

 

Překvapení v Oaklandu, které se ale dalo očekávat

 

Jak se povede v novém ročníku soutěže Golden State bylo otázkou a odpovědí na ní měl být první zápas se San Antoniem. Tým okolo supermana Stepha Curryho, ale možná mnohé překvapil, protože prohrál všechny čtvrtiny a nakonec prohrál vysokým rozdílem 100:129. Největší zásluhu na vysoké výhře Spurs měla dvojice Kawhi Leonard s 35 body a LaMarcus Aldridge s 26 body.

mm TN.cz