Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.3. 2017 11:42
video basketbalová patálie

Fraška bez konce: Kralupy i Sparta vyloučeny, přesto budou hrát

Bizarní zápas Kralupy - Sparta
Zdroj: repro TVCOM.cz
Bizarní zápas Kralupy - Sparta

Tak bizarní zápas se v české kotlině snad ještě nehrál. Basketbalistky Kralup a Sparty tak horlivě usilovaly o pozice pro play off, až si začaly dávat vlastní koše. Jejich počin ocenila disciplinární komise vyloučením ze soutěže. Jenže, stejně budou dál hrát!

Zápas skončil výsledkem 63:62 pro domácí tým. Jenže v závěru utkání došlo u obou celků k chování, které je v rozporu s etickými pravidly basketbalu a fair play.


Oba týmy se snažily ovlivnit výsledek ve svůj neprospěch. zahazovaly trestné hody, střílely do vlastního koše. Sudí nic nezmohli a fraška nakonec skončila ostudou v médiích.


Ve vystupování obou celků bylo prokazatelně několik faktorů, které ukazovaly na to, že ani jeden z nich nechce utkání z různých důvodů vyhrát.

 

 

 


A tak došlo na pozvání k Disciplinární komisi, na kterou však někteří pozvaní aktéři ani nepřišli!


Komise přesto udělila jasné tresty: "Obě družstva vyloučila ze soutěže pro letošní ročník, dále zastavila výkony funkce oběma trenérům na dobu dvou měsíců nepodmíněně a hráčky, které se účastnily neetického jednání, potrestala zákazem činnosti na jedno utkání nepodmíněně,“ popsal závěr komise generální sekretář ČBF Michal Konečný.
 

Anketa

Souhlasíte s trestem pro basketbalistky?

Hlasovalo 64 lidí.

Tím však celý případ nekončí. „Podle včerejšího jednání předpokládám, že se všechny dotčené strany odvolají. Pokud se tak stane, přijde na řadu jednání u našeho odvolacího orgánu,“ popisuje další postup Konečný.


Paradoxem situace totiž je, že Spartu a Kralupy čeká další vzájemný duel ve čtvrtfinálové sérii. Případné odvolání by mělo odkladný účinek, takže až do rozhodnutí odvolacího orgánu by tresty byly odloženy a k rozehrání čtvrtfinálové série by došlo.

ram TN.cz