gratulace fotbalová paráda

Lafata se hattrickem dostal mezi legendy! To Kadlec se zranil

David Lafata

Fotbalisté Sparty porazili ve 12. ligovém kole Příbram 4:0 a po dvou soutěžních porážkách se dočkali výhry. David Lafata se navíc díky hattricku dostal na třetí místo historické tabulky střelců. Letenským se však zranil Václav Kadlec.

Skóre otevřel v 18. minutě Rus Vjačeslav Karavajev a pak dal hattrick David Lafata. Letenští se přiblížili na čtyři body k vedoucí Mladé Boleslavi, která má ale k dobru večerní utkání se Zlínem. Příbram naopak prohrála jedenácté z dvanácti kol a s třemi body zůstává v tabulce poslední.

Sparta vzhledem k marodce i karetnímu trestu Marečka postrádala střední záložníky a na pozici defenzivního středopolaře tak nastoupil obvyklý stoper Holek, který v pátek oslavil 30. narozeniny. Už v deváté minutě se navíc Spartě zranil další hráč Václav Kadlec, kterého nahradil Pulkrab.

A právě mladý útočník měl ve 12. minutě šanci, po kličce brankáři Hruškovi však pálil nad. Za šest minut už Letenští udeřili. Příbramský gólman sice výborně vyrazil Julišovu střelu i Lafatovu dorážku, jenže o pár sekund později si vybral slabou chvilku, když propustil slabý pokus Karavajeva mezi nohy. Podobnou branku dostal Hruška už v srpnu na Slavii. Karavajev navázal na gól z minulého domácího duelu s Jihlavou.

Hosté se většinu času bránili, přesto mohli srovnat. Mahmutovič však mířil mimo a ve 40. minutě Koubek vyrazil Brandnerovu technickou střelu do horní části branky. Místo toho ještě do pauzy podruhé udeřili sparťané. Holzerovu ránu ještě Hruška vyrazil, ale v první minutě nastavení už neměl šanci zasáhnout proti Lafatovi, jenž dorazil do prázdné branky míč po Holzerově přihrávce.

Po přestávce vyboxoval Koubek střelu hostujícího Pilíka z přímého kopu. Příbram se v druhé půli snažila ještě zápas zdramatizovat, ale na to, aby odvrátila sedmou ligovou prohru se Spartou za sebou, už neměla.

Naopak v závěru nejhorší obrana soutěže inkasovala už 25. a 26. gól v tomto ročníku. V 76. minutě po Pulkrabově přihrávce zblízka zavěsil míč pod břevno Lafata a pět minut před koncem domácí kanonýr zkompletoval povedenou střelou hattrick.

Díky tomu se v Klubu ligových kanonýrů posunul na 192 branek a na třetím místě historické tabulky přeskočil Antonína Hájka. Před ním jsou už jen legendární Pepi Bican a Vlastimil Kopecký. Zároveň se s osmi góly v ligové sezoně dostal na první místo mezi kanonýry.