dny strachu

Našel si mě koronavirus, přiznal legendární Vízek! Už se ale cítí dobře

Ladislav Vízek
Zdroj: Profimedia
Ladislav Vízek
Jiří Průša
Jiří Průša, Tomáš Rambousek
Publikováno 27. 3. 2020
Téma:

Legendární fotbalový glosátor a vítěz olympijských her Ladislav Vízek prodělal nákazu koronavirem. Zřejmě se nakazil u mariáše. Po několika těžkých dnech se už ale cítí lépe a věří, že se uzdraví.

Pětašedesátiletý fotbalista informaci, že mu koronavirus byl opravdu nalezen v těle, potvrdil pro TN.cz. "Je to tak, tenhle moribundus si mě taky našel. Ono se to nevyhejbá," uvedl v průběhu pátečního odpoledne.
 

Vízek se podle svých slov zřejmě nakazil od kamaráda, se kterým hrává mariáš. Zpočátku si myslel, že má obyčejnou chřipku, a že by měl opravdu koronavirus, si nechtěl připustit. Pak ale raději volal hygienu a výsledek testu už ho nepřekvapil.

Po několika dnech už je ale prý v lepším stavu. "Sice ještě trochu kašlu, ale věřím, že teď už mě čeká jenom nějaká rehabilitace. Doufám, že už to nejhorší mám za sebou," dodal. Kontrolní testy, že virus už opustil jeho tělo, však ještě neproběhly.


Alespoň jednu výhodu však dlouholetý hráč pražské Dukly na zákeřné nemoci našel. "Zhubnul jsem devět kilo, což mi ale vůbec nevadí," smál se Vízek.

Bývalý reprezentant prozradil, že koronavirus ho netrápil pouze kvůli jeho vlastním symptomům, při domácí karanténě mu chybí v televizi jeho milovaný sport. "To, že není sport, je pro mě hrozný handicap," svěřil se. "Sport je něco, bez čeho jsem zjistil, že nemůžu být," posteskl si Vízek.


Kromě samotného Ladislava Vízka byla pozitivně testovaná na covid-19 i jeho manželka. Testy u dcery byly negativní. Fotbalista je ale rád, že je mu zatím jen 65 let. "Být o sedm-osm let starší, asi by to se mnou nebylo dobré. Nedivím se, že lidé odchází," připustil.
 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program