Video uvnitř článku

Kyrgios se zhádal s rozhodčím kvůli ručníku, pak vyškolil soupeře

Nick Kyrgios

Nick Kyrgios je opravdu tenisovým fenoménem. Po show ve Washingtonu, kde celý turnaj ovládl, se rozparádil i v Montrealu. Tam nejen nachytal Kylea Edmunda, ale také se kvůli úplné prkotině pohádal s rozhodčím.

Ve Washingtonu to byla one man show Nicka Kyrgiose. Kosil jednoho soupeře za druhým a k tomu ještě bavil diváky. Krásné údery střídaly jeho vtípky a titul si zasloužil australský bouřlivák po všech stránkách.

V kanadském Montrealu ale na výkony z Ameriky nenavázal. Vypadl hned v prvním kole s Britem Edmundem, pro tenis toho ale udělal znovu dost. Zvýraznil ho a dostal opět do médií.

Svého soupeře na začátku druhého setu dokonale zaskočil. Australan je známý svým podáním spodem a z Edmunda si tak trochu vystřelil. Podání spodem naznačil, ale míčku se ani nedotkl. Brit už ale byl nastartovaný a doběhl téměř k síti.

Oba vzali celou situaci s humorem, úsměv na tváři Kyrgiose ale diváci neviděli celý zápas. V půlce prvního setu se dokonce i hádal s rozhodčím. A to kvůli úplné prkotině. Australský tenista chtěl totiž místo ručníku plného reklam čistě bílý.

„Nemůžu opustit umpirovou židli,“ vysvětlil rozhodčí tenistovi, proč neřeší ručník intenzivně. „Ale máš vysílačku. Ptal jsem se hned na začátku zápasu. Chceš mi říct, že nemůžeš použít vysílačku na jeden bílý ručník?“ odsekl Kyrgios nevybíravým tónem.

Bílého ručníku se po dalších dvaceti minutách Kyrgios dočkal, k výhře mu to ale nepomohlo. S Edmundem padl 3:6 a 4:6.