Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 10. 2018
Fotbal Tisková konference

Kvůli těmto sedmi hráčům skončil Kozák: V baru měl být i Dúbravka!

Ján Kozák
Zdroj: Profimedia

Slovenský sport v těchto dnech řeší jediné téma. Tím je rezignace kouče fotbalové reprezentace Jána Kozáka. Ten se vzdal své funkce po prohře 1:2 s Českem v Lize národů. Prohra v derby však nebyla hlavním důvodem jeho abdikace. Kozák byl naštvaný na přístup sedmi hráčů, kteří šli po zápase do baru.

Před dvěma dny odehráli Slováci zápas se Švédy v Lize národů už pod náhradním trenérem Štefanem Tarkovičem. Bývalý kouč Ján Kozák nechtěl narušovat koncepci týmu na toto utkání a tak o skandálu, po kterém rezignoval, promluvil až teď na tiskové konferenci. "Považoval jsem za nutné, aby všichni kolem slovenského fotbalu včetně fanoušků věděli o tom, co se stalo," začal Kozák.

 

Záznam z tiskové konference zde:

 

Slovenská média už v minulých dnech zjistila, že několik hráčů šlo po prohraném zápase s Českem do baru. To byl důvod rezignace Jána Kozáka. "Večer jsem se díval dvakrát na zápas s Českem a najednou zjišťuji, jak hráči přicházejí zvenčí. Strašně mě to bolelo, bylo to, jako kdyby mě někdo plivl nebo dal facku," uvedl Kozák a narážel tím na chování slovenských hráčů.

 


Atmosféra v týmu kvůli této aféře nebyla dobrá. "Trénink na druhý den byl o desáté, setkal jsem se před ním s Martinem Škrtelem a Markem Hamšíkem, oba byli překvapeni. Vyzkoušel jsem tedy, jestli se těch sedm chlapů přizná. Řekl jsem týmu před kabinou, že sedm hráčů bylo venku, a že je to problém. Podíval jsem se každému do očí. Dúbravka mi řekl, že má těžké období v Newcastlu a šel se jen odreagovat," uvedl Kozák s tím, že byl Dúbravka jedním z hříšníků.

 


Těch bylo celkem sedm. Vedle gólmana Dúbravky podle portálu Pluska.sk také brankář Michal Šulla, obránci Ľubomír Šatka, Norbert Gyömbér a Milan Škriniar a záložníci Stanislav Lobotka a Vladimír Weiss.

 


Některá jména na tiskovce Kozák potvrdil. "Weiss řekl, že neví, proč byl venku. Lobotka řekl, že ve Vigu měl nahuštěný program a po něm se šel odreagovat," řekl Kozák. "Hlavně tam byli čtyři hráči s vysokou kvalitou, které slovenský fotbal potřebuje. Neumím si představit budoucnost bez Dúbravky, Škriniara, Lobotky, Vlada Weisse, takže jsem se rozhodl ukončit mé působení u reprezentace," dodal Kozák.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:05

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   15:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   15:20

   Off-road Maraton (1)

   15:45

   Natural Track Luge - World Championship

   16:10

   Proběhni.se 2019

   16:25

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   16:45

   Teleshop

   17:00

   NHL: Boston Bruins - Columbus Blue Jackets

   19:00

   Off-road Maraton (1)

   19:20

   Truck Racing Magazine (2)

Celý Program