nehrálo se

Kvůli policejní střelbě se odkládala i MLS, jediný zápas vyhrálo Orlando

Kapitán Orlanda Nani v souboji s hráči Nashvillu
27.8. 2020 8:33

Po vzoru NBA se i ve fotbalové MLS odkládaly zápasy na protest proti policejní střelbě na neozbrojeného Jacoba Blakea. Pouze první zápas noci se odehrál a v něm Orlando otočilo vývoj utkání s Nashvillem.

V noci ze středy na čtvrtek se mělo odehrát šest zápasů MLS, ale odehrál se pouze ten první. Orlando hrálo doma s Nashvillem, ale byli to hosté, kdo se ujal vedení. V patnácté minutě se po standardní situaci prosadil obránce David Romney.

Orlando bylo v zápase favoritem a svou roli následně potvrdilo. Joao Moutinho centroval na Chrise Muellera, který ležel na zemi, ten si i přesto poradil a hlavičkou vleže srovnal skóre utkání.

V základní sestavě Orlanda nastoupilo hned devět zahraničních hráčů, ale o góly se postarali pouze dva Američané. V 52. minutě se útočník Daryl Dike dostal do skvělé pozice a ránou z první poslal svůj tým do vedení. O dvacet minut později zvýšil na 3:1, když se včas dostal k dorážce.

Víc branek už zápas nepřinesl, a tak se z výhry 3:1 radovalo Orlando, které je na čtvrté příčce Východní konference. To Nashville je na druhém konci tabulky, na předposledním třináctém místě má z šesti zápasů pouhé čtyři body.

Zbylých pět zápasů se neodehrálo po vzoru NBA na protest proti sedmi výstřelům bílého policisty na neozbrojeného černocha Jacoba Blakea.

MLS k tomu vydala následné prohlášení: "Celá rodina Major League Soccer je hluboce zarmoucena a vyděšena nesmyslnou střelbou na Jacoba Blakea a událostmi v Kenoshi. Pokračujeme v podpoře černé komunity napříč celou zemí - tedy i našich hráčů a zaměstnanců - a sdílíme jejich bolest, vztek a frustraci."

Odložené zápasy by se měly odehrát v náhradních termínech. K protestům se přidala i baseballová MLB, kde byly odložené tři zápasy. Na protest proti rasistickým zákrokům policie odstoupila z tenisového turnaje v New Yorku také Naomi Ósakaová, která byla již v semifinále.