nehrálo se

Kvůli policejní střelbě se odkládala i MLS, jediný zápas vyhrálo Orlando

Kapitán Orlanda Nani v souboji s hráči Nashvillu
Zdroj: Profimedia
Kapitán Orlanda Nani v souboji s hráči Nashvillu
Jiří Průša
Jiří Průša
27.8. 2020 8:33
Téma:

Po vzoru NBA se i ve fotbalové MLS odkládaly zápasy na protest proti policejní střelbě na neozbrojeného Jacoba Blakea. Pouze první zápas noci se odehrál a v něm Orlando otočilo vývoj utkání s Nashvillem.

V noci ze středy na čtvrtek se mělo odehrát šest zápasů MLS, ale odehrál se pouze ten první. Orlando hrálo doma s Nashvillem, ale byli to hosté, kdo se ujal vedení. V patnácté minutě se po standardní situaci prosadil obránce David Romney.


Orlando bylo v zápase favoritem a svou roli následně potvrdilo. Joao Moutinho centroval na Chrise Muellera, který ležel na zemi, ten si i přesto poradil a hlavičkou vleže srovnal skóre utkání.V základní sestavě Orlanda nastoupilo hned devět zahraničních hráčů, ale o góly se postarali pouze dva Američané. V 52. minutě se útočník Daryl Dike dostal do skvělé pozice a ránou z první poslal svůj tým do vedení. O dvacet minut později zvýšil na 3:1, když se včas dostal k dorážce.


Víc branek už zápas nepřinesl, a tak se z výhry 3:1 radovalo Orlando, které je na čtvrté příčce Východní konference. To Nashville je na druhém konci tabulky, na předposledním třináctém místě má z šesti zápasů pouhé čtyři body.Zbylých pět zápasů se neodehrálo po vzoru NBA na protest proti sedmi výstřelům bílého policisty na neozbrojeného černocha Jacoba Blakea.MLS k tomu vydala následné prohlášení: "Celá rodina Major League Soccer je hluboce zarmoucena a vyděšena nesmyslnou střelbou na Jacoba Blakea a událostmi v Kenoshi. Pokračujeme v podpoře černé komunity napříč celou zemí - tedy i našich hráčů a zaměstnanců - a sdílíme jejich bolest, vztek a frustraci."Odložené zápasy by se měly odehrát v náhradních termínech. K protestům se přidala i baseballová MLB, kde byly odložené tři zápasy. Na protest proti rasistickým zákrokům policie odstoupila z tenisového turnaje v New Yorku také Naomi Ósakaová, která byla již v semifinále.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Portugalska (závod MotoGP)

   15:50 17:00
   17:00

   MotoGP - VC Portugalska (závod Moto2)

   18:00

   Racing Unleashed

   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Portland Timbers - FC Dallas

   16:30 18:15
   18:15

   Magazín Evropské ligy (4)

   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

Celý program