Aktualizováno 24.2. 2016 19:28
dauhá trápení nemá konce

Bída pokračuje. Kvitovou smetla neznámá osmnáctka!

Petra Kvitová

Petra Kvitová se nemůže vyhrabat z herní krize. Na turnaji v Dauhá sice dokázala porazit Barboru Strýcovou, ale ve 3. kole opět tvrdě narazila! Dvojnásobná wimbledonská vítězka nestačila na osmnáctiletou Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska. Až 88. hráčce světového žebříčku podlehla 7:5, 2:6 a 1:6.

Úvod letošního roku, to je z pohledu Petry Kvitové jedno velké trápení. Na svém úvodním turnaji sezony v Šen-Čenu vzdala své první utkání kvůli střevním potížím proti Číňance Zhengové, na Australian Open dohrála už ve druhém kole, když nestačila na domácí Gavrilovovou.

Náladu si nespravila ani ve Fed Cupu, když proti Rumunkám prohrála oba zápasy. A výsledkové trápení pokračovalo. V Dubaji prohrála hned první zápas s Američankou Madison Brengleovou. Až v Dauhá zastavila sérii porážek, když v rámci 2. kola udolala v české bitvě Barboru Strýcovou.

PSALI JSME:

Ani úvod dalšího utkání na turnaji v katarské metropoli proti Ostapenkové nevypadal z pohledu dvojnásobné šampionky z Wimbledonu vůbec zle. Úvodní sadu vyhrála 7:5 a ve druhém setu vedla 2:1. Ani to ale Kvitové nestačilo. Teprve osmnáctiletá soupeřka z Lotyšska svou hru zlepšila a česká favoritka začala chybovat.

Své momentální rozpoložení Kvitová jasně demonstrovala zejména ve třetí sadě. Nedokázala si udržet ani jedno ze svých čtyř podání a set prohrála hladce 1:6. Pětadvacetiletá hráčka dál marně hledá ztracenou formu. A její letošní bilance? Z osmi zápasů jich prohrála hned šest…