Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 2. 2019
Tenis postup do finále

Kvitová otočila zápas, pomstila tak Plíškovou a je ve finále!

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia

Petra Kvitová otočila nepříznivý stav proti Tchajwance Hsieh Su-Wei a postoupila do finále turnaje v Dubaji po setech 3:6, 6:2 a 6:4.

Třicátá první hráčka světového žebříčku Hsieh Su-Wei po výhře nad Karolínou Plíškovou nestačila na Petru Kvitovou a její překvapivá cesta tak končí v semifinále.


V prvním setu proměnila Tchajwanka oba brejkboly ke kterým se dostala a zahrála pouze jednu nevynucenou chybu. Zaslouženě tak vyhrála první sadu, ve které se Kvitová trápila.


Do druhého setu nastoupila Češka v mnohem lepším tempu, soupeřce dvakrát sebrala podání a přečkala i kritické okamžiky v šestém gemu, kdy čelila třem brejkbolům a vyhrála 6:2.


Třetí sada začala třemi ztracenými podáními v řadě. Kvitová výhodu jednoho brejku využila a i přes několik dlouhých gemů, ve kterých se hráčky přetahovaly přes několik shod, dokázala zápas doservírovat do úspěšného konce.

 


Po více než dvouhodinové bitvě se tedy z vítězství radovala světová čtyřka a ve finále dubajského turnaje narazí na lepší z dvojice Benčičová – Svitolinová.

sup TN.cz