grandslamový turnaj

Kvitová, Siniaková a Veselý postupují. Končí Muchová i loňská finalistka

Markéta Vondroušová
Zdroj: Profimedia
Markéta Vondroušová
Richard Wagner
Richard Wagner
28.9. 2020 22:00
Téma:

Petra Kvitová zvládla první kolo French Open, když porazila domácí hráčku ve dvou setech. Na své střetnutí si musela kvůli dešti počkat Kateřina Siniaková, která nakonec také zvítězila. Končí naopak Karolína Muchová i loňská finalistka Markéta Vondroušová. V mužské části pavouku postoupil Jiří Veselý.

Sedmá nasazená hráčka zvládla tuhou bitvu s Oceane Dodinovou. Na centrálním kurtu zvládla první set, když za stavu 4:3 uhrála první brejk. V devátém gemu pak proměnila hned první setbol.

 

Velmi napínavá byla i druhá sada, ve vyrovnané bitvě nakonec slavila Kvitová, které opět vyšla koncovka. Za stavu 5:5 získala rozhodující brejk, který při svém servisu potvrdila. Zápas pak ukončila vítězným volejem a postoupila do druhého kola.

 

 

Turnaj v Paříži na úvod dne znovu zkomplikoval déšť, zápas Kateřiny Siniakové s Američankou Davisovou byl odložen o dvě hodiny. První sadu rozlouskl až tiebreak, ve kterém slavila česká hráčka. Od té doby měla Siniaková na kurtu převahu a druhý set rychle ukončila.

 

Podívejte se na reportáž o prvním kole ženské části French Open ze Sportovních novin:

 

Na Roland Garros naopak končí v prvním kole Karolína Muchová, která nestačila na McHaleovou. První set byl jasnou záležitostí Američanky, druhá sada byla ze strany české hráčky již lepší, vyřazení ale odvrátit nedokázala.

 

 

Poměrně rychle skončila Markéta Vondroušová, která v loňském ročníku dokráčela do finále. Další famózní jízdu nepřidá, v prvním kole nestačila na polskou dvojku Idu Swiatekovou. Devantenáctiletá hráčka si s českou tenistkou poradila celkem snadno a povolila jí jen tři gemy.

 

Ve Sportovních novinách jsme přinesli i reportáž z mužského turnaje:

 

Do pařížského turnaje vstoupil vítězně Jiří Veselý, který ve čtyřech setech porazil Brita Broadyho. Během pondělí se pak ve večerních hodinách na kurtu objevila ještě Kristýna Plíšková, která postoupila velice hladce, když za 58 minut vyprovodila z turnaje Slovenku Kužmovou.

 

 

V prvním kole končí Marin Čilič, který ve třech setech podlehl světové trojce Dominicovi Thiemovi. Celkem snadno postoupil i Rafel Nadal, který porazil Rusa Gerasimova. Ve druhém kole je i Serena Williamsová, která své krajance Ahnové nadělila ve druhé sadě kanára.

 

Česká účast na French Open:

 

Kvitová – Dodinová 6:3, 7:5

Siniaková – Davisová 7:6(5), 6:2

Muchová – McHaleová 2:6, 4:6

Vondroušová – Swiatková 1:6, 2:6.

Kr. Plíšková – Kužmová 6:1, 6:2

 

Veselý – Broady 6:2, 5:7, 6:3, 6:2

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program