grandslamový turnaj

Kvitová, Siniaková a Veselý postupují. Končí Muchová i loňská finalistka

Markéta Vondroušová
Zdroj: Profimedia
Markéta Vondroušová
Richard Wagner
Richard Wagner
28.9. 2020 22:00
Téma:

Petra Kvitová zvládla první kolo French Open, když porazila domácí hráčku ve dvou setech. Na své střetnutí si musela kvůli dešti počkat Kateřina Siniaková, která nakonec také zvítězila. Končí naopak Karolína Muchová i loňská finalistka Markéta Vondroušová. V mužské části pavouku postoupil Jiří Veselý.

Sedmá nasazená hráčka zvládla tuhou bitvu s Oceane Dodinovou. Na centrálním kurtu zvládla první set, když za stavu 4:3 uhrála první brejk. V devátém gemu pak proměnila hned první setbol.

 

Velmi napínavá byla i druhá sada, ve vyrovnané bitvě nakonec slavila Kvitová, které opět vyšla koncovka. Za stavu 5:5 získala rozhodující brejk, který při svém servisu potvrdila. Zápas pak ukončila vítězným volejem a postoupila do druhého kola.

 

 

Turnaj v Paříži na úvod dne znovu zkomplikoval déšť, zápas Kateřiny Siniakové s Američankou Davisovou byl odložen o dvě hodiny. První sadu rozlouskl až tiebreak, ve kterém slavila česká hráčka. Od té doby měla Siniaková na kurtu převahu a druhý set rychle ukončila.

 

Podívejte se na reportáž o prvním kole ženské části French Open ze Sportovních novin:

 

Na Roland Garros naopak končí v prvním kole Karolína Muchová, která nestačila na McHaleovou. První set byl jasnou záležitostí Američanky, druhá sada byla ze strany české hráčky již lepší, vyřazení ale odvrátit nedokázala.

 

 

Poměrně rychle skončila Markéta Vondroušová, která v loňském ročníku dokráčela do finále. Další famózní jízdu nepřidá, v prvním kole nestačila na polskou dvojku Idu Swiatekovou. Devantenáctiletá hráčka si s českou tenistkou poradila celkem snadno a povolila jí jen tři gemy.

 

Ve Sportovních novinách jsme přinesli i reportáž z mužského turnaje:

 

Do pařížského turnaje vstoupil vítězně Jiří Veselý, který ve čtyřech setech porazil Brita Broadyho. Během pondělí se pak ve večerních hodinách na kurtu objevila ještě Kristýna Plíšková, která postoupila velice hladce, když za 58 minut vyprovodila z turnaje Slovenku Kužmovou.

 

 

V prvním kole končí Marin Čilič, který ve třech setech podlehl světové trojce Dominicovi Thiemovi. Celkem snadno postoupil i Rafel Nadal, který porazil Rusa Gerasimova. Ve druhém kole je i Serena Williamsová, která své krajance Ahnové nadělila ve druhé sadě kanára.

 

Česká účast na French Open:

 

Kvitová – Dodinová 6:3, 7:5

Siniaková – Davisová 7:6(5), 6:2

Muchová – McHaleová 2:6, 4:6

Vondroušová – Swiatková 1:6, 2:6.

Kr. Plíšková – Kužmová 6:1, 6:2

 

Veselý – Broady 6:2, 5:7, 6:3, 6:2

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Mosconi Cup 2020

   19:35 00:00
   00:00

   Večerní sportovní noviny

   00:05

   Bayer Leverkusen - Hapoel Beer - Sheva

   01:50

   Ragby: Wales - Anglie

   03:35

   Element (427)

   03:50

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

 • Nova Sport 2

  • Players Championship Finals 2020

   17:30 20:00
   20:00

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   23:00

   Sestřih Evropské ligy UEFA (4)

   23:30

   Magazín Evropské ligy (5)

   23:55

   Ragby: London Irish - Leicester Tigers

   01:35

   UFC Main Event (7)

Celý program