Aktualizováno 19.2. 2019 20:05
tenis Turnaj v Dubaji

Kvitová zvládla český souboj, Plíšková vyhrála nad Cibulkovou

Petra Kvitová

Petra Kvitová v Dubaji zvládla český souboj a po velké bitvě udolala Kateřinu Siniakovou. Po dvou a půl hodinách a setech 6:7, 6:4 a 6:4 postoupila už do osmifinále.

Do zápasu lépe vstoupila Siniaková a své soupeřce vzala hned druhé podání. Náskok jednoho brejku si držela až do konce setu. První sadu ale nedokázala dopodávat a nechala si za stavu 5:4 servis zase vzít.

První set tak rozhodoval až tiebreak, ve kterém nedala dvaadvacetiletá Češka světové čtyřce šanci a povolila Kvitové jen tři body.

Petra Kvitová se ale ze ztráty setu rychle oklepala a do druhé sady vstoupila výborně. Siniakové vzala hned první podání a své neztratila ani jednou.

Rozhodnout tak musel až třetí set. Ten byl dlouho vyrovnaný a prolomení servisu přišlo v tu nejdůležitější chvíli. Siniaková nezvládla za stavu 4:4 se dostat do vedení a Kvitová po brejku lehce dopodávala zápas do konce. V osmifinále narazí na kvalifikantku Bradyovou.

Třetí kolo rozehrála i Karolína Plíšková s Dominikou Cibulkovou. Jejich souboj za stavu 1:1 na sety ale zastavil silný déšť.

Cibulková se v prvním setu držela pouze do stavu 2:2, poté na kurtu začala dominovat světová pětka. Plíšková vyhrála následují čtyři gemy a po půl hodině se ujala vedení jedna nula.

Druhý set byl ale v režii slovenské tenistky. Rychle vyhrála první tři hry a vedení si pohlídala až do konce druhé sady, kterou ovládla 6:3.

Poté se na kurt začaly snášet kapky a po chvíli utkání přerušil silný déšť. Po deseti minutách se ale obě tenistky vrátily na kurt a rozehrály rouhodující sadu.

Tu zvládla česká tenistka která vzala Cibulkové jedno podání a zvítězila 6:2, 3:6 a 6:3. V osmifinále ji čeká Američenka Riskeová.