Aktualizováno 7.8. 2016 22:41
naděje tenisový turnaj

Kvitová začala v Riu skvěle! V dalším kole bude mstít kamarádku

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Petra Kvitová hladce zvládla vstup do olympijského turnaje v Riu de Janeiro. Jedenáctá nasazená hráčka porazila v prvním kole Maďarku Timeu Babosovou 6:1, 6:2. Lucie Hradecká naopak v turnaji dvouhry skončila.

České jedničce Kvitové ulehčila vstup do turnaje olympijská atmosféra. "U nás na baráku v olympijské vesnici je to úžasné. Všichni drží spolu a zápas odpovídal tomu dění. Byla jsem uvolněná, chodila jsem do toho a nedávala jsem soupeřce moc času, aby byla agresivní. Taktika mi vyšla a jsem ráda, jak jsem to zvládla," řekla Kvitová.

 

S bývalou světovou jedničkou Wozniackou má Kvitová vyrovnanou bilanci 5:5, ale zápas bude sledovaný především proto, že Dánku vede Kotyza. "David mě zná asi nejlíp ze všech a teď trénuje jí, takže bude fér, že od něj dostane dobrou taktiku," řekla Kvitová. Kotyza na olympiádě není, takže nebude sedět v hledišti. "Ze začátku by to možná bylo horší, ale potom bych to přestala vnímat," řekla Češka.
 

Kvitovou nyní vede František Čermák a ani ten v Riu není. Plán na zápas s ním probere na dálku. "Carolina byla zraněná, moc toho asi neodehrála, ale tenis určitě umí. Hodně toho dokázala a je silná v hlavě. Má lepší bekhend a výborně běhá. Bude to o trpělivosti a agresivitě. Bude to těžký zápas," očekává Kvitová.
 

Hradecká, jež se do pavouku dvouhry dostala v Riu na poslední chvíli jako náhradnice, držela s Wozniackou krok do poloviny prvního setu. Soupeřce dokázala oplatit brejk, své podání pak už ale ve zbytku zápasu udržela jen jednou.
 

"Byla jsem ráda, že jsem se dostala, protože singla na olympiádě jsem ještě nehrála. Snažila jsem se, co to šlo, ale bohužel ten kurt byl menší, než na který jsem týden trénovala," upozornila Hradecká, že se připravovala především na čtyřhru. "A přece jenom ten deblový kurt je o něco větší, mně to všechno lítalo do uliček," dodala s smíchem.

 

čtk TN.cz