Kvitová vstoupila do turnaje v Dauhá skvěle, postup vybojovala i Plíšková

Richard Wagner
Richard Wagner, Aleš Skok
Aktualizováno 22:46
3.3. 2021 16:24

Česká tenistka Petra Kvitová vstoupila do turnaje v Dauhá více než úspěšně. Proti nepříjemné Rusce Anastasii Pavljučenkovové předvedla naprosto vynikající výkon. Postup vybojova i Karolína Plíšková.

Nasazená čtyřka zdolala 41. hráčku ženského světového žebříčku ve dvou setech, přičemž jí povolila uhrát jen čtyři gemy.

První sada se stala jednoznačnou kořistí české hráčky, která jednak udržela podání a pak také Pavljučenkovové dva servisy ukradla.

Druhý set byl o něco dramatičtější. Ruska měla jeden brejk k dobru, vedla 3:1, ale hned vzápětí jí Kvitová oplatila stejnou mincí a ve zbytku zápasu nedovolila soupeřce uhrát gem.

V další fázi narazí na Anett Kontraveitovou z Estonska, která podobně snadno vyřadila Angelique Kerberovou.

Z postupu se raduje také česká jednička Karolína Plíšková. I když se hodně natrápila s Tunisankou Ons Jabeurovou. První set začala světová šestka dobře a ve čtvrté hře dokázala prolomit podání, o to ale vzápětí přišla. Rozhodl až tak desátý gem, kdy se Plíškové podařil druhý brejk v setu.

I ve druhé sadě začala Plíšková výborně a jako první se postarala o brejk. Jenže za stavu 3:1 přišla o dvě podání v řadě a nakonec prohrála 4:6.

Rozhodoval tak třetí set, ve kterém za stavu 5:3 podávala Češka na vítězství. Jenže se jí gem nepovedl a Tunisanka, která je 31. ve světovém žebříčku srovnala na 5:5. Další dva gemy ale patřily Plíškové a nakonec vybojovala postup.

Dál postupuje také duo Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, které si v napínavé třísetové vřavě poradilo s duem Kiki Bertensková – Lesley Pattinama-Kerkhoveová.

Obě úvodní sady se natáhly na deset gemů a zápas tak rozhodoval tiebreak, který v poměru 13:11 získala česká dvojka.

Krejčíkové se Siniakovou se dařilo i na Australian Open, kde skončily těsně před branami: