Aktualizováno 20.2. 2019 16:42
tenis Už je ve čtvrtfinále

Kvitová přetlačila ve třech setech Bradyovou, postupuje i Plíšková

Petra Kvitová

Petra Kvitová je v Dubaji už ve čtvrtfinále! S kvalifikantkou Bradyovou se trápila přes dvě hodiny, nakonec ji udolala 7:5, 1:6 a 6:3. Dál jde i Karolína Plíšková. Ta zvládla v zápase s Američankou Riskeovou dva tiebreaky a vyhrála 7:6 a 7:6.

Kvitová v osmifinále narazila na kvalifikantku a až 117. hráčku žebříčku WTA Jennifer Bradyovou. A kdo čekal suverénní jízdu světové čtyřky, ten byl na omylu. Třiadvacetiletá Američanka Kvitovou hodně potrápila.

Už první set naznačil, jak moc vyrovnané utkání diváci v Dubaji uvidí. První brejk si připsala Petra Kvitová za stavu 2:2, ihned ale ztratila i své podání a drama pokračovalo až do závěru první sady. Bradyová poté ztratila svůj servis v tu nejnevhodnější chvíli a Kvitová za stavu 6:5 lehce dopodávala a ujala se vedení.

Jenže v druhém setu se česká tenistka naprosto sesypala a byla ráda, že nedostala kanára. Toho odvrátila v poslední možné chvíli. Američanka vedla už 5:0, ostuda se nakonec ale nekonala a druhý set získala poměrem 6:1.

To co se stalo Kvitové v druhém setu, poznala Bradyová na vlastní kůži v tom třetím. Kvitová se rychle dostala do vedení 3:0. Bradyová se sice v sedmém gemu dostala k brejkbolu, světová čtyřka ho ale nekompromisně odvrátila esem. Poté už v klidu doservírovala zápas do konce a zvítězila 7:5, 1:6 a 6:3. Ve čtvrtfinále narazí na Slovenku Viktorii Kužmovou.

Dál postupuje i Karolína Plíšková. Ta se dvě hodiny trápila s Američankou Riskeovou po dvou zkrácených hrách ale slaví.

V prvním setu si udržely obě tenistky své podání, v tiebreaku ale soupeřce Plíšková nedala šanci a povolila jí jen tři body.

V druhé sadě to bylo ještě dramatičtější. Nejdříve ztratila své podání světová pětka a prohrávala už 3:1. Své zaváhání ale okamžitě napravila a druhý servis soupeřky získala za stavu 5:5.

Dopodávat ale nedokázala a Američanka vzala Plíškové podání čistou hrou. V tiebreaku pak Češk zvítězila 7:5 a ve čtvrtfinále vyzve Tchajwanku Su-Wei, která vyřadila Němku Kerberovou.