Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

vyřešeno přepadení tenistky

Reakce Kvitové na verdikt soudu? O rozsudku se dozvěděla v Miami

Zdroj: TV Nova

Zatímco u brněnského soudu padl verdikt v přepadení Petry Kvitové, česká tenistka bojuje v Miami o posun na první příčku světového žebříčku. Rozhodnutí soudu ale podle jejího mluvčího Karla Tejkala zaznamenala.

„Petra je s rozsudkem srozuměná a spokojená,“ řekl Tejkal Blesku. Radim Žondra přitom vinu dále popírá a předpokládá se jeho odvolání. Verdikt soudu totiž padl na základě dvou nepřímých důkazů. 


Během posledního dne soudu řekl, že to na něj bylo ze strany policie ušité na míru. "Neměl jsem zapotřebí se jakékoliv trestné činnosti dopouštět. Trestného jednání jsem se nedopustil," uvedl.

14

GALERIE: Petra Kvitová a Radim Žondra u soudu

Zdroj: ČTK

Radim Žondra u soudu

Hodnocení:


Žondrova obhájkyně Lucie Janovská Nejedlá hlavní důkazy obžaloby v podobě rekognice označila za nezákonně provedené, nebyly podle ní dodrženy příslušné postupy. Zpochybnila i pachové stopy, které se našly na oblečení Kvitové. Pes mohl podle ní reagovat na jiné pachy, třeba na prací prášek nebo aviváž.


Soud však věřil české tenistce. „Je naprosto vyloučeno, aby zranění vzniklo jinak, než je popsáno poškozenou Kvitovou. Nemáme o tom žádné pochybnosti, vylučujeme, že by si takové zranění mohla způsobit sama. Její výpověď je v souladu s lékařskými zprávami i znaleckými posudky,“ konstatovala předsedkyně senátu Dagmar Bordovská.

Petra Kvitová a Radim Žondra u soudu
Zdroj: ČTK

Rozsudek není pravomocný, strany si ponechaly lhůtu pro možnost odvolání. Mohou jej podat do osmi dnů od doručení rozsudku, případ by následně řešil odvolací Vrchní soud v Olomouci.

čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

   16:30

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:35

   Rychlá kola (6)

Celý Program