Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.6. 2018 20:42
Pachatel poznán Hrozí mu až 12 let

Kvitová se poprvé od přepadení viděla s pachatelem: Označila ho!

Zdroj: TV Nova

Tenistka Petra Kvitová se poprvé od přepadení v prostějovském bytě, ke kterému došlo v prosinci 2016, viděla tváří v tvář s pachatelem. Při rekognici ho poznala, což znamená zásadní zlom v jejím případu, který dlouho ležel na mrtvém bodě. V současné době probíhají úkony trestního řízení. Dvaatřicetiletému muži z Prostějovska hrozí až 12 let ve vězení!

Rok a půl se v případu přepadení Petry Kvitové nic zásadního nestalo. Policie marně pátrala po pachateli, který českou tenistku přepadl v jejím prostějovském bytě těsně před vánočními svátky roku 2016.

 

V posledních dnech a týdnech se toho ale mnohé změnilo. "Na základě znovuprověření všech poznatků a operativního šetření se policistům tohoto týmu podařilo shromáždit důkazy, které je v letošním květnu opravňovaly zahájit trestní stíhání proti konkrétní osobě," je uvedeno v oficiálním policejním prohlášení.

 

 

Obviněný je dvaatřicetiletý muž z Prostějovska, kterého dnes (podle informací televize Nova) Petra Kvitová označila při rekognici. Poprvé od přepadení se tak s násilníkem viděla tváří v tvář. Před tím Kvitová poznala muže jen na fotografiích. "V současné době nadále probíhají úkony trestního řízení, kdy předpokládáme, že do konce měsíce července podáme krajskému státnímu zástupci návrh na podání obžaloby," uvádí policie. Agresorovi, který měl už v minulosti problém se zákonem, hrozí až dvanáct let ve vězení.

 

14

GALERIE: Levá ruka české tenistky Petry Kvitové

Zdroj: Profimedia

Petra Kvitová

Hodnocení:

 

"Během celého vyšetřování jsem byla policii stoprocentně k dispozici a absolvovala jsem všechny úkony, které bylo třeba provést. Podrobnosti nebudu na základě žádosti policie dále konkretizovat. Chtěla bych ještě jednou velmi poděkovat policii za její práci. Díky tomu, že jsem bezezbytku splnila vše, co bylo třeba pro potřeby trestního řízení, mohu nyní definitivně prohlásit, že pro mě další kapitola 1,5 roku staré události skončila, za což jsem velmi ráda. Dále se k tomu, co se událo v plynulých měsících, nebudu vracet. Začíná mi část tenisové sezóny na trávě, na to se teď budu plně soustředit," uvedla v prohlášení Kvitová.

 

K útoku na jednu z nejúspěšnějších českých tenistek došlo 20. prosince 2016. Podle policistů se tehdy násilník dostal do jejího domu díky tomu, že se vydával za plynaře nebo topenáře. Na Kvitovou vytasil nůž, ona se bránila a přitom utrpěla poranění prstů.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin: 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Valencia CF - Villarreal CF

   22:50

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:40 22:40

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   22:40

   UFC Now (12)

   23:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

Celý Program