Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Pachatel poznán Hrozí mu až 12 let

Kvitová se poprvé od přepadení viděla s pachatelem: Označila ho!

Tenistka Petra Kvitová se poprvé od přepadení v prostějovském bytě, ke kterému došlo v prosinci 2016, viděla tváří v tvář s pachatelem. Při rekognici ho poznala, což znamená zásadní zlom v jejím případu, který dlouho ležel na mrtvém bodě. V současné době probíhají úkony trestního řízení. Dvaatřicetiletému muži z Prostějovska hrozí až 12 let ve vězení!

Rok a půl se v případu přepadení Petry Kvitové nic zásadního nestalo. Policie marně pátrala po pachateli, který českou tenistku přepadl v jejím prostějovském bytě těsně před vánočními svátky roku 2016.

 

V posledních dnech a týdnech se toho ale mnohé změnilo. "Na základě znovuprověření všech poznatků a operativního šetření se policistům tohoto týmu podařilo shromáždit důkazy, které je v letošním květnu opravňovaly zahájit trestní stíhání proti konkrétní osobě," je uvedeno v oficiálním policejním prohlášení.

 

 

Obviněný je dvaatřicetiletý muž z Prostějovska, kterého dnes (podle informací televize Nova) Petra Kvitová označila při rekognici. Poprvé od přepadení se tak s násilníkem viděla tváří v tvář. Před tím Kvitová poznala muže jen na fotografiích. "V současné době nadále probíhají úkony trestního řízení, kdy předpokládáme, že do konce měsíce července podáme krajskému státnímu zástupci návrh na podání obžaloby," uvádí policie. Agresorovi, který měl už v minulosti problém se zákonem, hrozí až dvanáct let ve vězení.

 

GALERIE: Levá ruka české tenistky Petry Kvitové

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Petra Kvitová

 

"Během celého vyšetřování jsem byla policii stoprocentně k dispozici a absolvovala jsem všechny úkony, které bylo třeba provést. Podrobnosti nebudu na základě žádosti policie dále konkretizovat. Chtěla bych ještě jednou velmi poděkovat policii za její práci. Díky tomu, že jsem bezezbytku splnila vše, co bylo třeba pro potřeby trestního řízení, mohu nyní definitivně prohlásit, že pro mě další kapitola 1,5 roku staré události skončila, za což jsem velmi ráda. Dále se k tomu, co se událo v plynulých měsících, nebudu vracet. Začíná mi část tenisové sezóny na trávě, na to se teď budu plně soustředit," uvedla v prohlášení Kvitová.

 

K útoku na jednu z nejúspěšnějších českých tenistek došlo 20. prosince 2016. Podle policistů se tehdy násilník dostal do jejího domu díky tomu, že se vydával za plynaře nebo topenáře. Na Kvitovou vytasil nůž, ona se bránila a přitom utrpěla poranění prstů.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin: 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program