tenis bitva krajanek

České čtvrtfinále v Miami! Plíšková si zahraje proti Vondroušové

Vondroušová a Plíšková

Karolína Plíšková a Markéta Vondroušová postoupily do čtvrtfinále tenisového turnaje v Miami, v němž nastoupí proti sobě. Pátá nasazená Plíšková otočila ve čtvrtém kole zápas s Julií Putincevovou z Kazachstánu a zvítězila 2:6, 6:3, 7:5. Vondroušová potvrdila výbornou formu vítězstvím nad Němkou Tatjanou Mariaovou a ani ve čtvrtém utkání nad Floridě neztratila set. Mezi nejlepší osmičkou je i Petra Kvitová.

Plíšková musela v druhém utkání po sobě absolvovat tři sety. Po velkém boji s Francouzkou Alizé Cornetovou si v pondělí poradila za více než dvě hodiny také s Putincevovou, 44. hráčku světa zdolala stejně jako v úvodu sezony v Brisbane, kde nakonec získala titul.

O své druhé semifinále v Miami se Plíšková střetne s Vondroušovou, se kterou dosud na okruhu WTA nehrála. Devatenáctiletá Vondroušová vyřadila bez potíží překvapivou přemožitelku obhájkyně titulu Sloane Stephensové Mariaovou a prošla do čtvrtfinále stejně jako na předchozím turnaji v Indian Wells. Po úspěšném účinkování v Miami, kde při loňské premiéře vypadla v prvním kole, si Vondroušová výrazně vylepší dosavadní 59. příčku ve světovém žebříčku.

Kvitová míří na světový trůn

Kvitová si postupem do čtvrtfinále vyrovnala v Miami své maximu z roku 2014. O semifinále bude bojovat s Australankou Bartyovou, se kterou má lepší vzájemnou bilanci.

Petra Kvitová

Proti Garciaové se české tenistce dařilo a byl to její nejlepší zápas v Miami. Hned v první sadě ji sebrala servis a o ten svůj ani jednou nepřišla.

Za stavu 6:3 a 5:2 musel být zápas na hodinu přerušen kvůli vytrvalému dešti. Po návratu se Francouzce podařilo snížit a i v dalším gamu tlačila na pilu. Jenže finalistka letošního Australian Open Kvitová neponechala nic náhodě a po 85 minutách zápas vyhrála.

Pokud Kvitová turnaj ovládne, usedla by poprvé v kariéře na trůn světové tenisové jedničky.

• 02:05 04:00

Fotbal: D.C. United - Orlando City SC