Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 5. 2018
Tenistka Ještě to nekončí

Kvitová o násilníkovi: Mám být šťastná, ale úlevu zatím necítím!

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia

Kolem Petry Kvitové a jejího přepadení z prosince 2016 se v posledních dnech dějí věci. Údajný pachatel, kterému nemohli vyšetřovatelé dlouho přijít na stopu, je ve vazbě. Kvitová ho identifikovala, ale ani tak si ještě neoddychla. Více k tématu řekla novinářům na tiskové konferenci v Paříži, kde se připravuje na Roland Garros.

Kvitové se zase všechno vrací před očima. Přitom byl dlouho klid. "Je skvělé, že je ve vazbě. Ale nejšťastnější budu, až celý tenhle příběh skončí," řekla novinářům Petra Kvitová na tiskové konferenci před Roland Garros v Paříži.

 

Rok a půl dlouhé pátrání až teď přineslo posun. Kvitová si mezi tím dala do pořádku pořezanou ruku a má skvělou formu. Před pařížským grandslamem ale incident z prosince 2016 úplně řešit nechtěla. "No, asi to není nejlepší načasování, ale pořád jde o dobrou zprávu, ne? Měla bych být šťastná. Jsem šťastná," odpověděla si sama Kvitová.

 

 

Kvitová myslela, že už se případ nikdy nebude otevírat, že pachatel nikdy dopadený nebude. "Nebylo to tak, že bych si zrovna teď nejvíc ze všeho přála, aby ho chytili. Soustředila jsem se na svoji ruku, dřela jsem, rehabilitovala. Trochu jsem zapomínala a říkala si, že s tímhle stejně nic neudělám," pokračovala osmá hráčka světa.

 

To nejhorší má za sebou, ale… "Zatím však necítím úlevu. Protože tohle ještě není konec," dodala Kvitová. Teď se bude česká tenistka soustředit zase jen na své výkony. O pachateli se to moc neví. Měl by to být muž, ročník 1964. Divné je, že po přepadení Kvitová popsala násilníka jinak, mělo jít o muže ve věku do 35 let, ale ve vazbě sedí někdo, komu je 54.

lju TN.cz