Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.4. 2016 22:42
paráda turnaj ve stuttgartu

Kvitová jede! Soupeřce dala dalšího kanára a je v semifinále

Zdroj: TV Nova

Tenistka Petra Kvitová nachází ztracenou formu! Evidentně ji svědčí změna trenéra, pod vedením Františka Čermáka prošla na halovém turnaji ve Stuttgartu mezi čtyři nejlepší hráčky! Ve čtvrtfinálové bitvě udolala Španělku Garbině Muguruzaovou 6:1, 3:6 a 6:0.

Kvitová vstoupila do turnaje naprosto suverénně. Američanku Chiricovou smetla z kurtu dvěma "kanáry". Česká tenistka neztratila ani gem, zápas skončil jasně dvakrát 6:0.


V dalším utkání s Rumunkou Niculescuovou ukázala, že je Kvitová opravdu zpátky. Proti Rumunce Niculescuové odvrátila tři mečboly, aby pak zápas vyhrála ve třech setech. Teď přišla další těžká bitva s Muguruzaovou.Světová sedmička Kvitová začala výborně. Španělské soupeřce sebrala dvakrát podání a úvodní sadu získal rychle a hladce 6:1. Muguruzaová se ale poté zlepšila, povedl se jí jeden brejk a bylo srovnáno. O vítězce musel rozhodnout třetí set, který se stal kořistí české hráčky. Soupeřce uštědřila nepopulárního "kanára" a bylo hotovo.

Petra Kvitová
Zdroj: profimedia.cz Petra Kvitová


V semifinále Petru Kvitovou čeká letošní vítězka Australien Open Němka Kerberová. Končí naopak Karolína Plíšková, která podlehla nasazené jedničce Agnieszce Radwanské z Polska ve dvou setech. V tom druhém přitom vedle už 4:2, pak ale v osmé hře přišla o podání a zápas nakonec přes dramatický jedenáctý gem, kdy diváci viděli celkem dvanáct shod a Plíšková se propracovala k sedmi breakballům, dospěl až do tie-breaku. V něm měla zpočátku navrch česká hráčka, nakonec ale prohrála 8:10.
 

pha, msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:05 18:35

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   18:35

   NHL News

   18:50

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   20:50

   Večerní Sportovní noviny

   20:55

   Studio NHL

   21:05

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • 16:55 19:00

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   19:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   22:00

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

   23:35

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program