Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.4. 2016 22:42
paráda turnaj ve stuttgartu

Kvitová jede! Soupeřce dala dalšího kanára a je v semifinále

Zdroj: TV Nova

Tenistka Petra Kvitová nachází ztracenou formu! Evidentně ji svědčí změna trenéra, pod vedením Františka Čermáka prošla na halovém turnaji ve Stuttgartu mezi čtyři nejlepší hráčky! Ve čtvrtfinálové bitvě udolala Španělku Garbině Muguruzaovou 6:1, 3:6 a 6:0.

Kvitová vstoupila do turnaje naprosto suverénně. Američanku Chiricovou smetla z kurtu dvěma "kanáry". Česká tenistka neztratila ani gem, zápas skončil jasně dvakrát 6:0.


V dalším utkání s Rumunkou Niculescuovou ukázala, že je Kvitová opravdu zpátky. Proti Rumunce Niculescuové odvrátila tři mečboly, aby pak zápas vyhrála ve třech setech. Teď přišla další těžká bitva s Muguruzaovou.Světová sedmička Kvitová začala výborně. Španělské soupeřce sebrala dvakrát podání a úvodní sadu získal rychle a hladce 6:1. Muguruzaová se ale poté zlepšila, povedl se jí jeden brejk a bylo srovnáno. O vítězce musel rozhodnout třetí set, který se stal kořistí české hráčky. Soupeřce uštědřila nepopulárního "kanára" a bylo hotovo.

Petra Kvitová
Zdroj: profimedia.cz Petra Kvitová


V semifinále Petru Kvitovou čeká letošní vítězka Australien Open Němka Kerberová. Končí naopak Karolína Plíšková, která podlehla nasazené jedničce Agnieszce Radwanské z Polska ve dvou setech. V tom druhém přitom vedle už 4:2, pak ale v osmé hře přišla o podání a zápas nakonec přes dramatický jedenáctý gem, kdy diváci viděli celkem dvanáct shod a Plíšková se propracovala k sedmi breakballům, dospěl až do tie-breaku. V něm měla zpočátku navrch česká hráčka, nakonec ale prohrála 8:10.
 

pha, msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 11:10

   Teleshop

   11:10

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   15:15

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   15:40

   NBA – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 10:45 11:15

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   18:55

   Teleshop

Celý Program