tenis rozhovor

Cetkovská o Wimbledonu: Kvitová je favoritka! Co říká na Berdycha?

Petra Cetkovská a Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia
Téma:

Tenisový svátek Wimbledon začne už v pondělí 2. července a do bojů o salátovou mísu se zapojí i české tenistky. Hlavní favoritkou na letošní triumf je podle Petry Cetkovské, která slavný grandslam také hrála, Petra Kvitová. Koho tipuje na vítěze mezi muži a co říká na zdravotní trable Tomáše Berdycha se dozvíte v rozhovoru.

Cetkovská bude během letošního Wimbledonu působit jako expertka na stanicích Nova Sport a protože si sama vyzkoušela, jak se na travnatých dvorcí nejslavnějšího grandslamu hraje, prozradila, koho považuje za hlavní favority turnaje.

"Pro mě je Petra určitě favoritkou Wimbledonu. Letos je opravdu ve skvělé formě jak fyzické, tak psychické. Vyhrála pět turnajů a tráva patří mezi její nejoblíbenější povrchy. Nevidím důvod, proč by si formu neudržela," vysvětlovala účastnice Wimbledonu z let 2007 a 2008.
 


 

Mezi muži pak favorizuje Švýcara Rogera Federera, ale má ještě další tipy. "Možná i Rafael Nadal. Nebo malej Alex Zverev. Taky hraje výborně a kolikrát už Federera dokázal potrápit," jmenovala další světové tenisty.
 

Poté, co účast na letošním ročníku odřekl kvůli bolavým zádům Tomáš Berdych, bude jediným českým mužským zástupcem na turnaji JIří Veselý.
 


 

"Myslím si, že pokud Tomáše bolí záda, tak je to samozřejmě dobře, že ho vynechá protože říkal, že takto ho bolela už nějakých pár týdnů, pár turnajů a určitě to ovlivnilo i jeho výsledky. Hrál tam finále, ale to zdraví je důležitější a pokud se dá dohromady, tak si určitě ještě nějaký ten Wimbledon může zahrát," komentovala Berdychovo rozhodnutí hráčka, která byla ve dvouhře na žebříčku WTA nejvýše na 25. místě (rok 2012).

mkf TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Gloucester Rugby - Sale Sharks

   12:45

   Zvedni se z gauče (7)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   09:00 11:30
   11:30

   25 - year anniversary Verbier

   12:00

   Casey Stoner - Konec na vrcholu

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   14:35

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Olympique Marseille

   16:20

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

Celý program