Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 6. 2018
tenis rozhovor

Cetkovská o Wimbledonu: Kvitová je favoritka! Co říká na Berdycha?

Petra Cetkovská a Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia

Tenisový svátek Wimbledon začne už v pondělí 2. července a do bojů o salátovou mísu se zapojí i české tenistky. Hlavní favoritkou na letošní triumf je podle Petry Cetkovské, která slavný grandslam také hrála, Petra Kvitová. Koho tipuje na vítěze mezi muži a co říká na zdravotní trable Tomáše Berdycha se dozvíte v rozhovoru.

Cetkovská bude během letošního Wimbledonu působit jako expertka na stanicích Nova Sport a protože si sama vyzkoušela, jak se na travnatých dvorcí nejslavnějšího grandslamu hraje, prozradila, koho považuje za hlavní favority turnaje.

"Pro mě je Petra určitě favoritkou Wimbledonu. Letos je opravdu ve skvělé formě jak fyzické, tak psychické. Vyhrála pět turnajů a tráva patří mezi její nejoblíbenější povrchy. Nevidím důvod, proč by si formu neudržela," vysvětlovala účastnice Wimbledonu z let 2007 a 2008.
 


 

Mezi muži pak favorizuje Švýcara Rogera Federera, ale má ještě další tipy. "Možná i Rafael Nadal. Nebo malej Alex Zverev. Taky hraje výborně a kolikrát už Federera dokázal potrápit," jmenovala další světové tenisty.
 

Poté, co účast na letošním ročníku odřekl kvůli bolavým zádům Tomáš Berdych, bude jediným českým mužským zástupcem na turnaji JIří Veselý.
 


 

"Myslím si, že pokud Tomáše bolí záda, tak je to samozřejmě dobře, že ho vynechá protože říkal, že takto ho bolela už nějakých pár týdnů, pár turnajů a určitě to ovlivnilo i jeho výsledky. Hrál tam finále, ale to zdraví je důležitější a pokud se dá dohromady, tak si určitě ještě nějaký ten Wimbledon může zahrát," komentovala Berdychovo rozhodnutí hráčka, která byla ve dvouhře na žebříčku WTA nejvýše na 25. místě (rok 2012).

mkf TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:00 21:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Hokej: NHL – play-off

   23:45

   NHL – akce měsíce

   00:00

   Natural Track Luge - World Championship

   00:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

 • Nova Sport 2

  • 20:25 20:55

   Fotbal: Cesc Fábregas - záložník AS Monaco

   20:55

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   23:00

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:00

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

Celý Program