Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

wta turnaj mistryň

Plíšková poprvé porazila Kvitovou, v Singapuru bude hrát semifinále!

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia
Karolína Plíšková

Tenistka Karolína Plíšková zvládla lépe český duel na Turnaji mistryň a postoupila do semifinále. Pro Petru Kvitovou po prohře 3:6 a 4:6 turnaj v Singapuru skončil. S Plíškovou postoupila Ukrajinka Elina Svitolinová, které stačilo proti Dánce Caroline Wozniacké získat set, ale obhájkyni titulu porazila 5:7, 7:5, 6:3 a s třemi výhrami ovládla Bílou skupinu.

Soupeřkou Plíškové v boji o finále bude vítězka Červené skupiny, která bude známa až v pátek. Nejlépe je na tom zatím Američanka Sloane Stephensová, ale vyhrát skupinu mohou i Němka Angelique Kerberová a Nizozemka Kiki Bertensová. Šance Japonky Naomi Ósakaová na semifinále je malá a skupinu už nevyhraje. 

 

"Nemůžu mít větší radost. Vždycky mě (Kvitová) předtím na turnajích porazila, ale cítila jsem šanci. Všechno šlo dobře a jsem ráda, že jsem znovu v semifinále," řekla Plíšková na kurtu. "Je to ještě daleko, na trofej nemyslím," doplnila.

 

Kvitová si přála ukončit turnaj s hlavou nahoře. "To se výsledkem úplně nepovedlo, na druhou stranu to nebyl zas tak špatný zápas. Jsem samozřejmě smutná, ale je to tenis, sport a už s tím nic neudělám," konstatovala.

 

Kvitová vyhrála první výměnu utkání, ale jinak vstoupila do zápasu nervózněji. Chybovala a ve druhé hře darovala Plíškové podání třemi dvojchybami. "To se prostě nemůže stávat. Ona do toho šla a můj druhý servis returnovala docela dobře, možná proto jsem na začátku byla zaťatější a úplně mi to tam nepadalo," řekla Kvitová.

 

Plíšková naopak hrála soustředěně, nikam se nehnala a držela míč ve hře. Po deseti minutách vedla 4:0 a 40:0 při svém podání. Až pak se Kvitová zvedla, snížila na 2:4 a najednou se hrálo vyrovnaně. "Buď disciplinovanější než ona," nabádala Plíškovou trenérka Rennae Stubbsová a hráčka její rady dodržela. Po patnácté nevynucené chybě Kvitové se radovala ze zisku prvního setu.

 

Pro Kvitovou po dvou předešlých prohrách ve skupině znamenala ztráta setu konec nadějí na postup do semifinále. Viditelně se uvolnila, dovolovala si odvážnější údery a ve druhé sadě vedla 3:0 a 4:2. "Chtěla jsem vyhrát. Uvolnila jsem se, ale ne proto, že jsem věděla, že už jsem bez šance," uvedla Kvitová.

 

Vysoký standard hry Plíškové ale vývoj otočil, Kvitová znovu chybovala a Plíšková získala i druhý set. V závěru vyhrála dvanáct ze čtrnácti výměn a využila druhý mečbol. Po třech porážkách zdolala Kvitovou na okruhu WTA poprvé v kariéře.

 

 

"Klíčové bylo věřit, že ji porazit můžu, což jsem věřila. Snažila jsem se to vzít jako normální zápas a ne z toho dělat drama, že hrají dvě Češky proti sobě. Brala jsem to, že když vyhraju, postupuju, což je normální turnajový scénář v průběhu roku. Udělala bych pro výhru cokoli a jsem ráda, že se to podařilo," řekla Plíšková.

 

Šestadvacetiletá rodačka z Loun je na Turnaji mistryň potřetí za sebou a stejně jako loni postoupila do semifinále. Vítězka z roku 2011 Kvitová hrála Masters pošesté v kariéře a potřetí pro ni turnaj skončil už po skupině.

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 01:30

   Ambassador’s 2019

   01:30

   Major League Soccer Highlights (19)

   02:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   UFC Now (17)

   01:50

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   10:45

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   11:15

   Golden Fly Series - Golden Roof Challenge

   11:45

   Off-road Maraton (4)

Celý Program