Aktualizováno 14.3. 2016 14:10
tenis gratulace

Kvitová hlásí postup, doplní ji i další krajanka Strýcová

Zdroj: Nova Sport

Byl to boj, ale stálo to za to. Turnajová osmička Petra Kvitová se rvala jako lvice a vydřela postup do osmifinále na Indian Wells.

Proti Švédce Johanně Larssonové nastoupila se zavázaným pravým stehenním svalem. I přes mírnou indispozici dominovala v prvním setu, který vyhrála 6:3. Ve druhém setu začala chybovat a po ztrátě servisu to s ní nevypadalo vůbec dobře.

O vítězství musel rozhodnout až třetí set. Nekompromisní Kvitová vzala za stavu 4:5 své soupeřce podání a vyrovnala. Ke konci už to bylo jen v režii české hráčky. Po dvouapůlhodinovém boji byl výsledek 6:3, 4:6, 7:5.

Po dlouhých dvanácti letech se může z postupu do osmifinále radovat i Kvitové krajanka Barbora Strýcová. V zápase s Japonkou Naraovou, která postoupila z kvalifikace, prohrála úvodní sadu. Ve zbytku zápasu se ale ukázala být zkušenější hráčkou a už ani jednou nepřišla o svůj servis. Do čtvrtfinále se probojovala po setech 3:6, 6:1, 6:2.

Svůj premiérový postup do čtvrtfinále v Indian Wells bude hrát s pátou nasazenou a obhájkyní turnaje Simonou Halepovou z Rumunska.