Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 5. 2018
Tenis Emoce v Praze

Kvitová brečela kvůli přepadení, Navrátilová pro Novotnou! VIDEO

Petra Kvitová, Martina Navrátilová a rodiče Jany Novotné
Zdroj: Profimedia
Petra Kvitová, Martina Navrátilová a rodiče Jany Novotné

Turnaj WTA v Praze byl povedený a díky skvělé návštěvnosti se odehrál ve výborné atmosféře. Finálový den ale doprovodily emoce a plno slz. Před začátkem titulového zápasu se držela minuta ticha za Janu Novotnou. Po skončení pak měla vítězný proslov Petra Kvitová, která vzpomínala i na svůj návrat na kurt, který byl vzhledem ke zranění po přepadení v jejím bytě velmi složitý. Ani Kvitová se neubránila pláči.

Petra Kvitová se ve finále utkala s Rumunkou Mihaelou Buzarnescuovou. Česká hráčka vyhrála 2:1 na sety a díky ní zůstala trofej doma. Ještě než si Kvitová přebrala ceny, měla vítězný proslov. "Nečekala jsem, že tu budu tenhle rok stát, a že tu vyhraju," plakala Kvitová, která tím vzpomínala na přepadení z prosince 2016, kdy jí stále neznámý pachatel pořezal ruku, kvůli čemuž musela podstoupit operaci šlach a nervů. Kvitové dokonce hrozil konec kariéry a je tak malý zázrak, že se vůbec dokázala takhle vrátit.

 

Takto emotivní proslov vypadal:

 

Slz bylo během finálového dne vůbec hodně. Před začátkem samotného utkání se na kurtu v pražské Stromovce držela minuta ticha za zesnulou vítězku Wimbledonu Janu Novotnou. Ta v listopadu 2017 prohrála svůj boj s rakovinou ve 49 letech.

 

15

GALERIE: Finále pražského turnaje doprovázely slzy

Zdroj: Profimedia

Rodiče Jany Novotné s Martinou Navrátilovou

Hodnocení:

 

Na kurtu během minuty ticha byli rodiče Jany Novotné a její velmi dobrá kamarádka Martina Navrátilová. Pro všechny to je stále velmi čerstvé a těžké. Navrátilová ještě rodičům Novotné předala pamětní mince, které připomínají bohatou kariéru legendární hráčky.

lju TN.cz