Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.3. 2016 11:49
tenis jdou nahoru

Kvitová po Indian Wells shodně s Berdychem, polepšila si i Plíšková

Tenisté Tomáš Berdych a Petra Kvitová jsou po turnaji v Indian Wells sedmí ve světovém žebříčku. Karolína Plíšková si díky postupu polepšila o pět příček na čtrnácté místo a odsunula, tak krajanku Lucii Šafářovou na patnácté místo.

Kvitová si na takzvaném "pátém granslamu" sezony došla do čtvrtfinále turnaje a polepšila si tak o dvě příčky na žebříčku WTA. Pomohlo jí k tomu i to, že loni na turnaji vůbec nestartovala. Hned za ní je nová vítězka turnaje Victoria Azarenka, která si ve finále poradila s Američankou Serenou Williamsovou.

 

Letošní semifinalistka Karolína Plíšková se z devatenáctého místa posunula na čtrnáctou příčku a přeskočila, tak patnáctou Lucii Šafářovou.

 

 

K žádné změně nedošlo v elitní desítce mužského žebříčku ATP. S téměř dvojnásobným počtem bodů před druhým Andym Murrym nadále vládne Novak Djokovič, který obhájil v nedělním finále titul.

 

Polepšil si naopak Milos Raonic z Kanady, který v osmifinále vyřadil sedmého Tomáše Berdycha. Nyní je dvanáctý, s minimální ztrátou na desátou příčku, kterou drží Francouz Richard Gasquet.

kp TN.cz