Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

IndyCar Kvalifikace

Kvalifikaci dominoval tým Penske, první místo získal Castroneves

Vůz Hélia Castronevese po kvalifikaci ve Phoenixu
Zdroj: Profimedia
Vůz Hélia Castronevese

V zcela dominantní představení týmu Penske se změnila sobotní kvalifikace na závod IndyCar Series na okruhu Road America. Čtveřice pilotů nejznámější americké stáje si vyjela první čtyři místa na startovním roštu. Hélio Castroneves se raduje ze své 50. pole position.

V sobotu už na okruh Road America dorazil i ruský závodník Michail Aljošin, kterého před závodním víkendem nevpustili ve Francii do letadla kvůli chybějícímu razítku na americkém vízu. Pilotovi stáje Sama Schmidta se ale podařilo zajistit obnovení víza a přes Chicago přicestoval na okruh Road America.

 

Aljošin se mohl posadit do vozu číslo 7 a stihl i sobotní trénink, ve kterém byl ale předposlední. Zajel ale rychlejší čas, než Kanaďan Robert Wickens, který Aljošina nahradil v pátek.

 

Kanadský pilot německého šampionátu DTM měl s IndyCar jen minimální zkušenost. Předtím si v zimě vyměnil místo se svým krajanem a dobrým kamarádem Jamesem Hinchcliffem, který závodí právě za tým Sama Schmidta. Hinchcliffe absolvoval jeden test v DTM, Wickens zase testoval IndyCar na floridském okruhu v Sebringu.

 

 

Sobotní trénink se nesl v obdobném duchu jako páteční odpolední. Tým Penske obsadil první čtyři místa výsledkové listiny. Loňský šampion Simon Pagenaud zajel nejrychlejší čas před Powerem, Castronevesem a Newgardenem. První místo ze zbytku pole obsadil lídr šampionátu Scott Dixon. Kompletní výsledky sobotního tréninku najdete ZDE.

 

Všichni čtyři piloti týmu Penske prošli bez problémů celou tříkolovou kvalifikací. V závěrečném rozstřelu šesti nejrychlejších pilotů neměli konkurenci. Castroneves o 6 setin překonal Powera a získal svou 50. pole position v kariéře. Je tak třetím nejúspěšnějším pilotem v historii amerických formulí za legendární dvojicí A.J. Foyt a Mario Andretti.

 

Newgarden se kvalifikoval jako třetí před loňským šampionem Pagenaudem. Dixon už ztratil na vítězného Castronevese přes vteřinu a půl. Do souboje o pole position se dostal také vítěz obou závodů v Detroitu Graham Rahal, na vítěznou čtveřici ale absolutně nestačil.

 

Svůj nejlepší kvalifikační počin vyrovnal osmým místem nejmladší pokračovatel legendárního závodnického rodu Andrettiů Marco, který jinak neprožívá vůbec povedenou sezónu, což se většinou projeví špatným výsledkem v kvalifikaci, se kterým už v závodě těžko něco zmůže.

 

 

Z výsledkem kvalifikace bude nespokojený Andrettiho stájový kolega Alexander Rossi, který vyhrál první páteční trénink, v kvalifikaci ale skončil až na patnáctém místě. Zklamaný bude také Brazilec Kanaan, startující za top tým Chipa Ganassiho.

 

Pilot, kterému ostatní dávají za vinu hromadnou nehodu z předchozího závodu v Texasu, se kvalifikoval až jako šestnáctý. Na druhou stranu Kanaan vždy předvádí fantastické starty, při kterých předjede několik pilotů, takže z jeho strany je jistě na co se těšit. Kompletní výsledky kvalifikace najdete ZDE.


Přímý přenos závodu IndyCar Series na okruhu Road America přinese od 18:45 kanál Nova Sport 2. Závodem budou provázet zkušení komentátoři Michal Beran a Martin Straka.

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:15 14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program