Kváča vynuloval Oceláře, finále extraligy se zdramatizovalo

Petr Kváča v bráně Liberce zasahuje
Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia
22.4. 2021 20:48

Hokejisté Liberce odmítli finálovou exhibici v podání Třince a ve třetím utkání finále extraligy si připsali důležitou výhru. Na domácím ledě zářil především brankář Petr Kváča, který nepustil ani jeden puk za svá záda. V sérii vedou Oceláři 2:1 na zápasy.

První dva finálové zápasy Tipsport extraligy vyhráli v domácím prostředí Oceláři Třinec s celkovým skóre 9:3, ale Bílým Tygrům se v domácím prostředí také zadařilo.

Klid dodal domácím hned ve čtvrté minutě Petr Kolmann, když jeho dělovku od modré čáry zastavila až síť Kacetlovy brány. Ještě před přestávkou navýšil vedení Liberce Lenc.

Třinečtí vyslali na soupeřovu branku celkem 25 střel, ale Petr Kváča je všechny pochytal a spolu se svými spoluhráči mohl slavit ještě Bulířův třetí gól do prázdné brány v poslední minutě zápasu.

Finálová série bude pokračovat v pátek v Liberci za stavu 2:1 na zápasy pro Třinec.

Finále Tipsport extraligy:

Liberec - Třinec 3:0 (stav série 1:2)
Branky: 4. Kolmann, 17. Lenc, 60. Bulíř

Sledujte sport také na portálu Voyo, kde si můžete vychutnat své oblíbené přenosy živě i ze záznamu.

Utkání Liberce s Třincem sledovaly na stadionu tři stovky diváků, kteří tam díky výjimce ministerstva zdravotnictví mohli být: