NHL Amatér na střídačce

Kuriozita v NHL: Kluk z ulice kryl záda jedničce Chicaga

Eric Semborski
Zdroj: Profimedia
Téma:
NHL

Nebyl čas, peníze ani možnosti. Vedení Chicaga se rozhodlo pro velmi nezvyklý tah. Po náhlé a nečekané operaci Coreyho Crawforda, kterého postihl zánět slepého střeva, museli Blackhawks řešit otázku, koho povolají do brankoviště. Zápas odchytala dvojka Scott Darling, ale záda mu kryl na rychlo podepsaný amatér, neznámý kluk téměř z ulice. Proč?

Nemilé starosti mělo před večerním utkání NHL Chicago Blackhawks. Gólman číslo jedna Corey Crawford musel nečekaně na operační sál, jelikož ho postihl akutní zánět slepého střeva. Managementu Jestřábů se rázem ocitlo pod velkým tlakem. Do brány šel Scott Darling, tedy gólman číslo dva. Na tom by nebylo ještě nic zvláštního.

 


Bizardní na tom je, že jako náhradník byl narychlo podepsán neznámý amatér. A důvod? Těch k tomuto kroku mělo Chicago hned několik. Nebyl totiž čas povolat nikoho z farmy v Rockfordu a platový strop neumožňoval podepsat jen tak někoho. Nabízel se sice trenér brankářů Jimmy Waite, ale ten během své hráčské kariéry byl profesionál a jeho smlouva by tak byla příliš vysoká.

 


Fanoušci se ptali: "Kdo je Eric Semborski?". Právě tento muž byl narychlo podepsán do role brankářského náhradníka Chicaga v zápase proti Voráčkově Philadelphii. Třiadvacetiletý mladík sice hokej chytal, ale naposledy před dvěma lety a na zcela amatérské úrovní za univerzitní tým Temple.

 


Semborski podepsal zkušební kontrakt na jediný den. "Uvědomujeme si, že máme pod platovým stropem hodně málo místa, proto jsme hledali brankáře, který není profesionál. Amatér nemá žádné finanční požadavky a nemusíme tedy jeho výdělek zahrnovat do platového stropu. To byl klíčový faktor jeho příchodu," vysvětlil trenér Chicaga Joel Quenneville.

 


Vyjukaný mladík nakonec do brány nemusel a zápas odkoukal jen na střídačce. Přesto to pro něj byl jistě velký zážitek. Možná ani nepomyslel, že si hokej ještě někdy zachytá a už vůbec, že na takové úrovni. Přesto se mu stále ještě věnuje, pracuje jako kouč a instruktor pro nadaci Ed Snider Youth Hockey Foundation.

Související témata:
lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program