ostrý faul

Kung-fu Rebič, chorvatský fotbalista se stal přes noc hitem internetu

Chorvatský fotbalista Ante Rebič předvedl ošklivý faul
Zdroj: Profimedia/ Twitter / kolážtn.cz
Otava redakční fotka
Marek Otava
13.6. 2020 11:37
Téma:

Fotbal v Itálii se v pátek vrátil ve vší parádě, a ačkoliv v semifinále italského poháru mezi Juventusem a AC Milán góly nepadly, mluví se o něčem jiném. Konkrétně o hodně tvrdém zákroku fotbalisty Ante Rebiče, který kopem ve stylu kung-fu sestřelil svého soupeře a dostal po zásluze červenou kartu.

Zlomové momenty zápasu se prakticky udály v jedné minutě. Nejdříve zasáhlo video a odpískalo penaltu pro Juventus. K balónu se postavil suverénní exekutor Cristiano Ronaldo, který však tentokrát trefil pouze tyč, následně se míč dostal mimo vápno.

 

Zde se o něj utkali obránce Danilo a Chorvat Ante Rebič, kterému se však asi na chvilku v hlavě zatemnělo a ve vzdušném souboji tak svého soupeře nekompromisně sestřelil hodně ošklivým faulem.
 

 

Rozhodčí sice chvilku držel v ruce žlutou kartu, následně však vytasil z kapsičky kartu červenou a chorvatský fotbalista ve službách AC Milán se pakoval ze hřiště.

 

Reakce fanoušků na internetu na sebe nenechala dlouho čekat. Jeho kung-fu zákrok se tak stal terčem odsuzujících komentářů, ale také vtipných koláží.
 


Někteří příznivci fotbalu vidí další Rebičovu kariéru v UFC a v dalších bojových sportech, kde by se tímto technicky dobře zvládnutým kopem jisté prosadil.

  

Jiní zase poukazují, že záběr jeho brutálního faulu se podobá logu německé Bundesligy. Ostatně Rebič je nadále hráčem Eintracht Frankfurt a v létě by se tak měl z Milána stěhovat zpátky do Německa.
 

Fanoušci fotbalu také zavzpomínali na deset let starý moment, kdy Nizozemec Nigel de Jong podobným způsobem sestřelil ve finále mistrovství světa Xabiho Alonsa, ale viděl za svůj zákrok pouze žlutou kartu. Nicméně z titulu se nakonec radovalo Španělsko a potvrdilo svoji tehdejší dominanci.

 

Vyloučení Ante Rebiče v tomto případě stálo AC Milán vítězství. Rossoneri sice uhráli bezbrankovou remízu, ale po předchozím výsledku 1:1 na jejich hřišti se z postupu do finále italského poháru raduje Juventus.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Anglie - Irsko

   09:00 10:45
   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   12:50

   NBA - akce měsíce

Celý program