exkluzivní rozhovor

Kubalík se kvůli koronaviru vrátil do Česka. O přerušení NHL přišel email

Dominik Kubalík je už několik dní zpátky v České republice
Zdroj: profimedia.cz
Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 24. 3. 2020
Téma:
NHL

V této sezoně NHL útočil na český nováčkovský rekord v počtu nastřílených gólů. Útočník Chicaga Blackhawks Dominik Kubalík je ale už několik dní stejně jako ostatní hokejisté kvůli koronaviru doma a čeká, zda se nejlepší hokejová liga na světě rozjede nebo ne. „Hned, jak nám bylo oznámeno, že liga pár týdnů nebude, jsme se s přítelkyní zabalili a začali hledat spoj do Česka. Chtěl jsem v této složité situaci být doma a co nejblíže své rodině,“ prozradil v rozhovoru pro TN.cz.

NHL byla oficiálně přerušena 12. března. Jak vás o tom Chicago informovalo?

Po posledním zápase se San Jose (12. března), jsme se nejprve dozvěděli, že NBA kvůli koronaviru pozastavila soutěž. Dalo se očekávat, že NHL bude taky takhle reagovat, ale nevěděli jsme kdy. Bylo nám řečeno, ať druhý den přijdeme normálně na zimák podle plánu, ale ráno přišel email, že se liga pozastavuje a ať zůstaneme doma.

Jak jste na přerušení soutěže reagoval? Máte na kontě 30 gólů, k překonání Petra Klímy, který drží český nováčkovský rekord v počtu gólů, vám chybí jen dvě trefy…

Samozřejmě, že jsem byl smutnej. Celkem se nám začalo dařit a připravovali jsme se na konec základní části a boj o postup do play-off. Nejhorší je na tom to, že se furt neví a asi ještě vědět nebude, jak se situace vyřeší a kdy se bude zase hrát. Ale zdraví je na prvním místě a hokej musí jít stranou. Je to rozumné, že se NHL pozastavila.
 


 

Dostal jste od klubu nějaké instrukce, co dělat během pobytu doma. Nějaký individuální plán, jak se připravovat, kdyby se sezona znovu rozjela?

Od klubu žádné instrukce, co mám doma dělat, nemáme, ale myslím si, že každý ví, co má dělat a jak se udržovat. Klub nám dal jen informace, že nemáme vycházet a nechodit moc mezi lidi. Máme dodržovat hygienu, mýt si ruce apod.. Situace není úplně dobrá, protože člověk furt neví, kdy se liga může rozjet.

Vy už jste několik dní v České republice, kdy jste se rozhodl odcestovat z USA?

Hned, jak nám bylo oznámeno, že liga pár týdnů nebude, tak jsme se s přítelkyní zabalili a začali hledat spoj do Česka. Doma jsem už pár dnů. Chtěl jsem v této složité situaci být doma a co nejblíže své rodině. Stejně jako ostatní, jsme i my zavření doma. Chodíme jen na procházky s naším psíkem.

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program