Zápasy NHL

Kubalík opět mezi střelci. Čeští gólmani zažili rošádu v brance

Dominik Kubalík se střelecky prosadil v dresu Chicaga
NHL

Útočník Chicaga Dominik Kubalík se v nedělním utkání proti Calgary opět střelecky prosadil a Blackhawks tak zvítězili nad Flames vysoko 8:4. Rozdílné pocity měl naopak gólman Calgary David Rittich, který po třech obdržených brankách odjel na střídačku. Ze střídačky na led zase putoval Pavel Francouz v duelu Colorada s Los Angeles Kings.

Český forvard ve službách Chicaga byl opět hodně vidět v duelu proti Flames. Už po třiceti vteřinách figuroval jako nahrávač při brance kolegy z útoku Jonathana Toewse a Blackhawks šli do vedení.

Calgary sice srovnalo, ale po devíti minutách se znovu ozvala souhra Kubalík – Toews. Tentokrát přihrával druhý zmiňovaný a plzeňský odchovanec tak vstřelil svůj 23. gól v sezoně.

To jiný Čech v brance Calgary David Rittich měl už nervy na pochodu a definitivně ho odrovnala situace ze začátku druhé třetiny. Nejdříve ho střelou mezi betony překonal Saad a následně o minutu později ujel obráncům Flames Alexander Nylander a jihlavského rodáka v brance vykoupal a vstřelil čtvrtý gól Chicaga.

Rittich odjel nakvašeně na střídačku a do hry přišel kolega Talbot. Jenže ani kanadskému brankáři se příliš nevedlo. Dostal totiž další čtyři góly a Chicago tak nakonec zvítězilo vysoko 8:4.

Do utkání pod širým nebe mezi Coloradem a LA Kings zasáhl také gólman Pavel Francouz. Ten sice začal utkání na lavičce jako náhrada za německou jedničku Grubauera, jenže na začátku třetí třetiny přišla jeho chvíle. Brankář Avalanche totiž zůstal ležet otřesený po srážce s obráncem Colem a do hry tak zasáhl devětadvacetiletý český gólman.

Padesát pět vteřin před koncem základní hrací doby ho však překonal Tyler Toffoli, který 5 vteřin před koncem definitivně utnul naděje pro Colorado střelou do prázdné branky. Los Angeles tak zvítězilo 3:1. Do zápasu se zapojil také útočník Martin Frk, který se připojil k hlavnímu týmu Kings z farmy.