české kořeny

Kšiltovky na ledě? Byla to sranda, zářil po svém prvním hattricku Fiala

Téma:
NHL

Patnáct utkání alespoň s bodem je u konce. Colorado padlo na ledě houževnaté Minnesoty, která letos i s nováčky hraje famózní hokej. Avalanche hattrickem sestřelil čtyřiadvacetiletý Švýcar s českými kořeny Kevin Fiala.

Jeden z největších favoritů na zisk Stanley Cupu v posledních dnech přesně ukazoval, proč je hlavním kandidátem na zisk stříbrné trofeje.

 

Mužstvo sídlící v Denveru vyhrálo pět utkání v řadě v základní hrací době. Během patnáctizápasové série získali osmadvacet bodů a jen dvakrát padli v prodloužení či nájezdech. Série trvala od 11. března.

 

Vše ukončil až Kevin Fiala a tým kolem něj, který letos předvádí jeden z nejlepších hokejů v lize. Rodák ze švýcarského Sankt Gallenu se prosadil jednou v první třetině a dvakrát ve třetí, čímž přispěl k vysoké výhře svého celku v poměru 8:3. Popáté v historii organizace se Wild povedlo nastřílet osm branek.

 

 

Pro Kevina Fialu to byl navíc první hattrick v NHL. Stal se čtvrtým hráčem narozeným ve Švýcarsku, který se dočkal porce tří branek v jednom zápase NHL.

 

Dříve v této sezóně stejného milníku dosáhl Pius Suter, před ním to dokázali ještě Timo Meier a Nino Niederreiter dokonce dvakrát (pokaždé v dresu Minnesoty Wild). Fiala tak zaznamenal nejplodnější utkání ve své kariéře, co se týček branek i bodů. K hattricku totiž přidal ještě asistenci.

 

"Vidět kšiltovky na ledě... To byla sranda,“ pronesl hned po utkání nadšený Švýcar, který následně dodal, že Colorado to nebude mít lehké, kdyby došlo na vzájemný souboj v play off, kde by Laviny byly velkým favoritem.

 

 

Fialův hattrick byl celkem třicátým v historii organizace Wild, nejvíce jich nasázel Marián Gáborík (celkem 9). Na děleném druhém místě jsou Zach Parise a předchůdce Fialy, taktéž švýcarský hokejista Nino Niederreiter.

David Panuška TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Calgary Flames - Edmonton Oilers

   04:05 06:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   NHL: Calgary Flames - Edmonton Oilers

   12:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (11)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Metz - Lille OSC

   09:00 10:40
   10:40

   NBA Triple (3)

   10:55

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   12:55

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:55

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Girondins Bordeaux

   17:00

   Fotbal: AS Monaco - Dijon FCO

Celý program